Po zdobyciu nagrody Tractor Of The Year 2015 na targach EIMA w Bolonii minionej jesieni, nowy Case IH Magnum 380 CVX został wyróżniony w konkursie Machine Of The Year 2015 na paryskich targach SIMA.

- Ten podwójny sukces napełnia nas wielką dumą, bowiem rzadko zdarza się, aby ta sama maszyna w ciągu tak krótkiego czasu zdobyła właśnie te dwie nagrody - cieszył się Andreas Klauser, prezes marki Case IH podczas gali wręczenia nagrody na targach SIMA.

Przyznana po raz pierwszy w 1997 r. nagroda Machine Of The Year 2015 to prestiżowe wyróżnienie przyznawane maszynom z najlepszymi osiągnięciami technologicznymi. Na zdobywcę tegorocznej nagrody, czyli ciągnik Magnum 380 CVX, głosowało aż 19 niezależnych dziennikarzy z branżowych pism rolniczych z różnych państw europejskich.

Lista innowacyjnych produktów liczyła 94 pozycje zaliczone do 17 kategorii. Ciągnik Magnum 380 CVX marki Case IH wyróżniono w kategorii maszyn o mocy od 280 do 400 KM.

- Marka Case IH wprowadziła ciągniki z serii Magnum w 1987 r. i od tego czasu wciąż je rozwija, stopniowo zwiększając ich wydajność i produktywność, obniżając zużycie paliwa i szkodliwe emisje oraz poprawiając komfort pracy operatora, a tym samym zapewniając właścicielom optymalny zwrot z inwestycji - powiedział Dan Stuart, szef marketingu produktów marki Case IH.

- Bez najmniejszej przesady można powiedzieć, że 27 lat bogatej historii ciągników Magnum - i dwie tak znaczące nagrody zdobyte po tym długim okresie - to wyraźny dowód kunsztu naszych inżynierów. 27-letnia historia ciągników Magnum oznacza zarazem 27 lat uznania ze strony najbardziej wymagających testerów, pracujących na najtrudniejszych obszarach testowych, jakie można sobie wyobrazić, czyli rolników i w ich codziennej pracy - podkreślił Stuart.

Nowy ciągnik Magnum 380 CVX wyposażono w przekładnię bezstopniową CVX, sterowaną docenioną przez użytkowników dźwignią Multicontroller. W maszynie zastosowano również nowe pakiety oświetlenia LED oraz innowacyjny system Rowtrac, czyli układ gąsienic zamiast tylnych kół.

W przypadku ciągnika Case IH Magnum CVX, zastosowanie gąsienic Rowtrac to nie tylko zamiana kół na gąsienice. Jest to specjalny układ jezdny odznaczający się większą powierzchnią styku z glebą w porównaniu z innymi ciągnikami, w których zastosowano akcesoryjne gąsienice.

W tym przypadku, aby zmieścić układ gąsienicowy, przeprojektowano całkowicie tylną część ciągnika, w tym również zwolnice. Zmieniono kształt zbiorników paliwa, przestrzenie pod błotnikami. Tylny układ jezdny jest przystosowany do pracy wyłącznie z systemem Rowtrac, nie można zamienić go na koła.

- Przyznanie nam dwóch takich nagród już po raz drugi - tuż przed rozpoczęciem oraz w trakcie Międzynarodowego Roku Gleby - dowodzi, że nasze innowacyjne myślenie, niekiedy na przekór przyjętym standardom, rzeczywiście znajduje uznanie specjalistów, którzy jak nikt inny mają świadomość wyzwań, tendencji i zmian w projektowaniu maszyn rolniczych. Cieszymy się, że te wszystkie starania znalazły dziś potwierdzenie w postaci tego prestiżowego wyróżnienia, jakim jest tytuł Machine Of The Year 2015 - podsumował Klauser.