Firma Case IH prezentując nowe ciągniki serii Magnum AFS Connect , zapewnia, że dadzą one rolnikom więcej możliwości w zakresie monitorowania i nadzorowania pracy traktora oraz dużo łatwiejsze wsparcie techniczne.

Traktory Magnum wyposażono w nowy wyświetlacz, system operacyjny, odbiornik sygnału GPS i całkowicie przeprojektowane środowisko sprzętowe, które pozwala na zdalne wyświetlanie obrazu czy też m.in. zdalne wsparcie. Ponadto przeprojektowana kabina zapewniać ma większą wygodę, miejsce do przechowywania i łatwe w użyciu elementy sterujące- informuje producent.

Dzięki ulepszonemu systemowi AFS (Advanced Farming System) można będzie dokładniej zarządzać swoimi operacjami, flotą czy też danymi z komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego w dowolnym miejscu i mieć pewność, że ich dane są bezpiecznie przesyłane do i z chmury.

Wartym uwagi jest również nowy wyświetlacz AFS Pro 1200, który jak informują przedstawiciele firmy został zaprojektowany z myślą o intuicyjnej nawigacji i optymalnej widoczności, nawet przy dużym nasłonecznieniu. Ponadto dzięki funkcji Bluetooth można łączyć wyświetlacz z telefonem komórkowym, aby pokazać wszystko na wyświetlaczu.

Zmodernizowany został także podłokietnik MultiControl, który ma osiem przycisków sterujących, wielofunkcyjny uchwyt z czterema programowalnymi kombinacjami klawiszy i pokrętło zapewniające pełną kontrolę przez kierowcę.

Jednakże na chwilę obecną producent nie udostępnił jeszcze specyfikacji technicznej więc nie wiadomo jak pod względem mocy i gabarytów zmieniły się ciągniki Magnum.