Marka Case IH, światowy lider w dziedzinie sprzętu rolniczego już wkrótce rozpocznie wyjątkowy rok, świętując w swojej głównej siedzibie mieszczącej się w miejscowości Racine w stanie Wisconsin 175-tą rocznicę powstania. Właśnie tam, nad brzegiem rzeki Root Jerome Increase Case założył Racine Treshing Machine Works, aby tworzyć rewolucyjne jak na owe czasy, maszyny młócące.

- Uważam, że to niesamowite widzieć jak daleko nasza firma i przemysł rolniczy zaszły w ciągu ostatnich 175 lat, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że dzisiaj jesteśmy mocniejsi, niż kiedykolwiek przedtem, powiedział Andreas Klauser, prezes Case IH.

Jak mówi prezes spółki, głównym celem Case IH, który stanowił o naszym innowacyjnym podejściu, jest zapewnienie klientom nieustannie udoskonalanych technologii, które umożliwią im bardziej wydajną i dochodową pracę. Pan Case rozpoczął tę tradycję bardzo intensywnie użytkując maszyny rolnicze zanim założył swoją własną firmę, a jednocześnie swoją życiową pasję. Wierzył, że każde urządzenie produkowane przez jego firmę musi gwarantować to, co obiecuje marka i osobiście pilnował, by tak się stało. Istnieje wiele opowieści o tym, jak Case wyjeżdżał do innych stanów, aby zbadać problem związany z jego produktem. Robił tak, nawet gdy był już w podeszłym wieku. Te zasady do dziś nas inspirują i stanowią istotne wytyczne.

Początki firmy były ściśle powiązane z zaczątkami amerykańskiej gospodarki. Wraz z przenoszeniem się pionierów na zachód, powstawały nowe farmy, aby zapewnić żywność rozrastającym się skupiskom ludzi na wschodzie. W 1869 roku firma Case stworzyła pierwszy traktor zasilany silnikiem parowym. Maszyna, choć posiadała koła, wykorzystywała konie jako siłę pociągową, a silnik napędzał pozostałe urządzenia. W 1876 roku, firma skonstruowała pierwszą lokomobilę, czyli przewoźny zespół napędowy. Silniki parowe bardzo szybko zastąpiły konie przy żniwach, a do 1886 roku J.I. Case Threshing Machine Company stała się największym producentem silników parowych.

W 1902 nastąpiło połączenie pięciu firm, które wspólnie utworzyły International Harvester Company w Chicago. Amerykański bankier J.P. Morgan, który zdominował przedsiębiorstwa i konsolidację przemysłową w tamtym czasie, osobiście negocjował umowę pomiędzy firmami. W 1915 roku firma wyprodukowała pierwszy kombajn rolniczy, a w 1923 roku wprowadziła na rynek maszynę Farmall® – ciągnik do upraw rzędowych. Był to rewolucyjny, jednolity układ ciągników i narzędzi do orki, uprawy i żniw, który cechował się większą produktywnością, niezawodnością i bezpieczeństwem.

Marka Case IH została utworzona w 1985 roku, gdy J. I. Case pozyskał dział rolniczy International Harvester, spajając dziedzictwo Case i IH. Pierwszym produktem był ciągnik Magnum z silnikiem o mocy od 160 KM do 240 KM. Wprowadzono go na rynek w 1987 roku i jako pierwszy zdobył nagrodę Industrial Design Execellence Award. Obecnie model Magnum ma moc do 380 KM i wciąż jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów marki Case IH, a liczba sprzedanych sztuk przekracza 150 000.

Obecnie w swojej ofercie firma posiada m.in. najmocniejszą na świecie serię ciągników, Steiger® Quadtrac 620 o mocy do 692 KM.

- 175-ta rocznica utworzenia Case IH to świadectwo wielu lat jakości, konsekwencji i postępu. To także okazja, aby zastanowić się nad przyświecającymi nam zasadami innowacyjnych rozwiązań inżynieryjnych, wydajnego napędu i agronomicznej konstrukcji. Filozofii, która będzie kontynuowana w przyszłości, dodał Andreas Klauser.