CNH Industrial, do której należy Case IH, jest w pierwszej piątce największych na świecie koncernów produkujących sprzęt rolniczy i przemysłowy. Sprzedaż produktów Case IH jest realizowana w 4 regionach. Polska należy do regionu EMEA (Europa, Afryka i Bliski Wschód).

- W ujęciu globalnym, w ubiegłym roku zwiększył się rynek ciągników małej mocy, natomiast nieco spadła sprzedaż w segmencie ciągników dużej mocy. Charakterystyką Case IH są raczej maszyny duże, dlatego obserwujemy tutaj pewien spadek - powiedział Matthew Foster podczas konferencji prasowej zorganizowanej podczas targów Agrotech 2015.

Jeśli chodzi o region EMEA, w Europie Case IH zwiększył swój udział w rynku, nieco zmniejszył natomiast w regionach Afryki i Bliskiego Wschodu. Koncern przewiduje, że w bieżącym roku w regionie EMEA sprzeda się 178 tys. traktorów.

W kombajnach (wszyscy producenci) rynek zmniejszył się o 8 proc. w EMEA i aż około 25 proc. w Ameryce Północnej. Jak podkreśla Matthew Foster, Case IH też odnotowało tu spadki, ale są to i tak bardzo dobre wyniki biorąc pod uwagę duże wzrosty z ostatnich 3 lat.

W rynku kombajnów Case IH rokrocznie, od 7 lat zwiększa swój udział. Jednocześnie firma prognozuje, że w 2015 r. w Europie będziemy odnotowywane będą dalsze spadki sprzedaży maszyn żniwnych, choć nie będą one duże.