30 listopada Andreas Klauser przejął władzę w Case IH, którą sprawował Randal W. Baker. - Jako prezes i dyrektor generalny firmy Case IH Wyposażenie Rolnicze, Andreas Klauser przejmie całą odpowiedzialność za Case IH i markę Steyr na całym świecie – wyjaśnia Harold Boyanovsky, prezes i dyrektor CNH Global NV. – J ego ogromne doświadczenie w sektorze rolnym, sukcesy w swojej poprzedniej misji i oczywiście jego otwartość i zdolność do wzbudzania zapału, czynią go idealną osobą na to stanowisko – dodaje.

Andreas Klauser rozpoczął swoją karierę w firmie prawie 20 lat temu. Wśród jego osiągnięć można wymienić m.in. opracowanie i koordynacja rynków Europie Wschodniej. Wzrost udziału Case IH w rynku ma być możliwy dzięki silnej strategii ciągłych inwestycji w nowe produkty, wzmocnienie dystrybucji i rozbudowę segmentu części zamiennych i obsługi serwisowej przez sieć dystrybutorów.

Andreas Klauser pochodzi z Austrii. W 1990 r. rozpoczął pracę w Steyr. Po przejęciy firmy przez Case Corporation w 1997 r. powierzono mu działalność w Europie Wschodniej. Pracując w Polsce, zarządzał działaniami korporacji aż do 2006 r. Od końca 2006 r. ściśle współpracował z R. Bakerem jako wiceprezes Case IH i Steyr na Europę.

Źródło: farmer.pl