14 grudnia 2018 r. w siedzibie firmy Swimer z Torunia przedstawiciele Polskiego Rejestru Statków oraz firmy Cenzor.org.pl złożyli podpisy pod certyfikatami: ISO/IEC 27001:2013 i ISO 9001:2015.

- Certyfikaty ISO pokazują naszemu otoczeniu transparentność i bezpieczeństwo naszego działania. Potwierdzają, że działamy według określonych standardów – mówi Przemysław Bochat, dyrektor ds. relacji z klientami z firmy Swimer.

– Firmę zobowiązuje to przede wszystkim do identyfikacji wymagań prawnych, a później – wdrożenia odpowiednich działań, by te wymagania spełnić. To rygor, który firma narzuca sama sobie. Dzięki certyfikacji nie tylko spełniamy wymagania, ale także rozwijamy się wewnętrznie: identyfikujemy i opisujemy procesy, poprawiamy jakość przebiegu informacji, ustalamy zasady komunikacji z środowiskiem zewnętrznym, dokumentujemy i analizujemy kontekst naszego działania na rynku, szacujemy ryzyka, wdrażamy i monitorujemy zabezpieczenia. (…) Z drugiej strony, proces certyfikacji wymaga wdrożenia określonych standardów działania przez każdego pracownika firmy. Wpływa to na jakość pracy i kwalifikacje naszych pracowników – dodaje Przemysław Bochat

Firma Swimer z Torunia zajmuje się produkcją i sprzedażą zbiorników z polietylenu do magazynowania i wewnętrznej dystrybucji wszelkiego rodzaju płynów, m.in. oleju napędowego, AdBlue, wody, nawozów płynnych czy środków chemicznych.

Warto przypomnieć że firma to także laureat wielu nagród. W 2018 r. zdobyła tytuł Gazeli Biznesu dla najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw. W tym samym roku założyciel firmy Łukasz Otremba uzyskał tytuł Wzorowego Agro Przedsiębiorcy RP w konkursie organizowanym przez Agro Biznes Klub. Z kolei podczas ostatnich targów Agro-Tech Kielce Swimer otrzymał Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za 10-letnie doświadczenie i wysoką jakość produkowanych dla rolnictwa wyrobów z tworzyw sztucznych oraz wyróżnienie targowe „Dobrosław” KRUS za „Wyrób zwiększający bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym” dla dwupłaszczowego zbiornika typu Swimer Tank do magazynowania paliw płynnych klasy III – oleju napędowego.