Modele ciągników gąsienicowych Challenger MT775E zostały po raz pierwszy pokazane podczas targów Agritechnica 2014. Ten najmocniejszy dostępny ciągnik gąsienicowy o mocy 438 KM wzbudzał duże zainteresowanie nie tylko swoją mocą, ale też nietypowym wyglądem - m.in. czarnym matowym lakierem.

Jak twierdzą przedstawiciele Challengera, zainteresowanie ciągnikiem okazało się duże. Dlatego firma postanowiła zaoferować na rynek 28 sztuk limitowanej wersji ciągnika Challenger MT775E. Maszyny celebrują 28 lat oferowanych przez firmę maszyn na gumowych gąsienicach. Na ciągnikach z limitowanej edycji będzie figurowało oznaczenie „Stealth" (z ang. przebiegły, cichy).

- Wybraliśmy nazwę „Stealth" , ponieważ ma wiele skojarzeń z nowym ciągnikiem gąsienicowym Challenger MT700E - mówi Luca Cattani, menadżer ds. produktu Challenger EAME. - Ziemia nie czuje i nie widzi jak ciągnik porusza się cicho , sprawnie i ekonomicznie, praktycznie nie pozostawiając śladu . Co więcej , silnik AGCO Power pracuje tak cicho, że sam go nie usłyszysz - dodaje.

Wersja Stealth obejmuje pakiet 28 maszyn z matowym, czarnym lakierem. Każdy ciągnik będzie oznaczony własnym, jednym z 28 numerów. Obecnie w Jackson w stanie Minesota USA trwa produkcja pierwszej partii tych maszyn. Pierwsze będą dostępne pod koniec czerwca i trafią do Europy aby wspomóc prace pożniwne.

Stealth z numerem 1 trafi do Wielkiej Brytanii. Będzie to wersja na szerokich gąsienicach.

- Szerokie, długie gąsienice które oferują najniższy poziom poślizgu w porównaniu z jakimikolwiek innymi rozwiązaniami, umożliwiają ciągnikowi zwiększenie efektywności pracy polowej i obniżenie kosztów - wyjaśnia Gergely Oláh, specjalista ds. produktu w Challenger Tractors EAME. - To zazwyczaj główny powód dlaczego klientów przyciąga koncepcja gąsienic. Wybierają je nie tylko z powodu iż dzięki nim można wykonać więcej pracy niż w przypadku maszyn kołowych, ale również dla oszczędności i zwiększenia efektywności - dodaje.