Flota maszyn Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu powiększyła się właśnie o ciągnik John Deere 6430. Maszynę przekazał Mirosław Leszczyński, prezes zarzadu i dyrektor generalny John Deere Polska podczas tzw. TRiLiady, która miała miejsce 19 maja br. Ciągnik został przekazany władzom Instytutu Inżynierii Biosystemów.

Maszyna będzie służyła do realizacji zadań badawczych i procesu dydaktycznego na kierunkach studiów realizowanych w Instytucie Inżynierii Biosystemów oraz pomagała studentom w zdobywaniu praktyki.

Przekazanie ciągnika John Deere zwieńczyło cykl wykładów naukowych i spotkań z praktykami, które odbywały się 19 maja na Uniwersytecie Przyrodniczym w ramach TRiLiady. To coroczne wydarzenie organizowane przez Instytut Inżynierii Biosystemów, Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej oraz Dziekana Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii przyciąga co roku wielu partnerów, w tym wiele czołowych firmy dostarczających innowacyjnych rozwiązań dla branży rolniczej, leśnej i energetycznej.

 –  Nowoczesne rolnictwo musi być innowacyjne, dlatego konieczna jest współpraca firm i świata nauki nie tylko podczas tworzenia nowych rozwiązań, ale również na etapie nauczania. Warto wspierać uczelnie, które dzięki temu będą mogły zapewnić studentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również przygotowanie praktyczne – powiedział Mirosław Leszczyński.

– Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się przekazać uczelni ciągnik John Deere 6430, który nie tylko sprawdzi się w pracach polowych, ale także sprosta wymaganiom studentów – dodał prezes John Deere Polska.

Model 6430 cechuje się wysoką trwałością m.in. dzięki zastosowaniu konstrukcji ramowej. Ponadto jest także bardzo łatwy w obsłudze, a kabina zapewnia doskonałą widoczność.

Ciągnik jest zasilany 4-cylindrowym silnikiem HCPR Power Tech o pojemności 4,6 l. W ramach wyposażenia dodatkowego posiada m.in. przekładnię PowerQuad Plus z technologią SoftShift.