W ciągu ostatnich pięciu lat Valtra zainwestowała ponad 50 mln euro w projekty rozwoju produktu. Najnowsze ciągniki mają być tylko przedsmakiem wszystkich nowych modeli, które jeszcze bardziej odnowią linię modeli Valtra w najbliższych latach.

Fabryka Suolahti została zmodernizowana w ostatnich latach kosztem dziesiątków milionów euro. Obecnie planowana jest nowa inwestycja o wartości 23 mln euro w zakresie budowy nowej lakierni i modernizacji początku linii montażowej.

Nowe systemy produkcji wpłyną na dalszą poprawę produktywności, co ma za zadanie skrócenie czasu dostawy i zwiększenie opłacalności. Zmodernizowana fabryka pozwoli Valtrze na obsługę klientów na jeszcze bardziej zindywidualizowanej zasadzie. Na przykład, może zostać zainstalowany fabrycznie szerszy zakres sprzętu leśnego.

W sumie nowe inwestycje przyczynią się do poprawy zdolności fabryki do produkowania ciągników szybciej i w większych ilościach, jak również do dostarczania maszyn, które są jeszcze bardziej dokładnie dopasowane do potrzeb klientów.

AGCO inwestuje również w swoje ERP (Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) oraz systemy technologiczne i w metody pracy. Fabryka Valtra Suolahti pełni rolę pioniera w tym projekcie. W ciągu ostatnich 18 miesięcy, w związku z projektem w Suolahti, około 100 osób zostało zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy. Ta inwestycja o wartości ponad 20 mln euro ma na celu poprawę wydajności i dalszy rozwój współpracy w ramach AGCO.