Indyjskie ciągniki oferowane w Polsce przez spółkę Solis Polska bazują na dobrze znanych i sprawdzonych podzespołach, m.in. firmy Carraro. Jak przekonuje importer, ciągniki charakteryzują się wysoką jakością wykonania i prostotą konstrukcji.

W rodzimym kraju i na świecie ciągniki cieszą się dużą popularnością. Wystarczy wspomnieć, że indyjska fabryka produkuje rocznie 40 tys. ciągników tej marki.

Ciekawą propozycją niewielkiego ciągnika jest model Solis 50, który można kupić już za 39,9 tys. zł (netto, bez kabiny). Ciągnik napędza 3-cylindrowy, wolnossący diesel o mocy 48 KM zasilany rzędową pompa wtryskową. Zbiornik paliwa ma pojemność 55 l.

Skrzynia biegów oferuje 8 przełożeń do przodu i 2 wstecz. Wydajność pompy hydraulicznej jest na poziomie 30 l/min, co powinno okazać się wystarczające do podwórzowych prac z ładowaczem czołowym czy współpracy z niewielkimi narzędziami. Natomiast udźwig na końcówkach ramion tylnego TUZ jest określony na poziomie 1600 kg.

W ofercie są też większe modele: Solis 60 (60 KM), 75 (71 KM) i 90 (84 KM). Wszystkie ciągniki dostępne są w wersji z napędem na 2 lub 4 koła oraz z kabiną lub bez.