Jakiś czas wcześniej Marek Pařil, syn właściciela gospodarstwa, stracił prawą rękę w nieszczęśliwym wypadku. Ten uraz całkowicie uniemożliwił Markowi pracę z ciągnikiem, dlatego rolnicy mieli proste wymaganie - ten, kto będzie w stanie dostarczyć ciągnik umożliwiający Markowi powrót do pracy pomimo jego niepełnosprawności, zwycięży. Tak też się stało i dzięki nieprzecenionym staraniom Stanislava Sychra, regionalnego sprzedawcy Steyr w Navos Farm Technic, do gospodarstwa trafił specjalny model ciągnika Steyr Profi 4130 z przekładnią bezstopniową.

– Wybraliśmy serię ciągników Profi, ponieważ potrzebowaliśmy w gospodarstwie wszechstronnego ciągnika, którego można by było używać zarówno do uprawy i kultywacji ziemi oraz siewu, jak również do koszenia i zbioru plonów z użytków zielonych. To oraz osiągi maszyny sprawiły, że ciągnik Profi 4130 CVT idealnie nadawał się do naszej floty. Prostota użytkowania również odgrywała znaczącą rolę przy wyborze, dlatego wybraliśmy ciągnik z przekładnią bezstopniową CVT, która jest łatwa w obsłudze oraz wyposażona w liczne zabezpieczenia – mówi Antonín Pařil, ojciec Marka.

Adaptacja maszyny została wykonana przez wieloletniego partnera Steyr, firmę Kneidinger1880 mającą siedzibę w Altenfelden, około 60 kilometrów od fabryki Steyr w St. Valentin. Spółka ta od 1998 r. produkuje dla Steyra systemy zmiany pozycji kierowcy przy jeździe wstecznej, dlatego bardzo dobrze zna kabiny dostępne w tych traktorach oraz rozmieszczenie ich podzespołów mechanicznych i elektrycznych.

Na potrzeby przebudowy skonstruowano specjalny uchwyt na podłokietnik. Trzeba było również zmienić oryginalną podstawę fotela. Ponadto ciągnik wyposażono w wiązkę przewodów pochodzącą z biegu wstecznego oraz zmieniono położenie przełączników WOM.