Główną nowością tej marki w tym roku jest typoszereg Landini 6RS Robo-Six.

Seria Landini 6RS Robo-Six

Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe
Seria 6RS Robo-Six Stage V, zaprojektowana została z myślą o klientach poszukujących wszechstronności, wydajności i komfortu. Ciągniki te bowiem są idealne do pracy na otwartym polu, do zbioru pasz, transportu drogowego i obsługi gospodarstwa.

Kupuj nowe maszyny na preferencyjnych warunkach

Gama tych ciągników spełnia wymogi normy emisji Stage V dzięki zastosowaniu nowego układu redukcji emisji spalin. Obejmuje ona modele 6-135 RS, 6-145 RS i 6-155 RS napędzane 16-zaworowymi, 4-cylindrowymi silnikami FPT NEF 45 o pojemności 4,5 litra i mocy 135 KM, 145 KM i 155 KM.

Układ napędowy i skrzynia biegów pozwalają na uzyskanie rozstawu osi wynoszącego 2560 mm, co zapewnia dużą stabilność, a jednocześnie wszechstronność i zwrotność dzięki 55-stopniowemu kątowi skrętu kół.

Skrzynia biegów Robo-Six z 6 przełożeniami Power Shift i 4 zakresami oferuje z kolei 24 przełożenia do przodu i tyleż samo do tyłu (40+40 z reduktorem) i ma możliwość zaprogramowania dwóch trybów pracy.

Ciągniki Landini 6RS Robo-Six wyposażone są ponadto w zamknięty układ hydrauliczny wyposażony w pompę o wydajności 123 l/min, która może obsłużyć do 7 zaworów (elektronicznych i montowanych pośrodku) oraz elektronicznie sterowany tylny podnośnik o maksymalnym udźwigu 7200 kg. Opcjonalny przedni podnośnik podnosi z kolei do 3200 kg.

Kabina nowych „szóstek” Landini zasługuje również na uwagę. Cechą wyróżniającą nową kabinę „Landini High Vision” jest panoramiczny dach z homologacją FOPS oraz szyberdach, który zwiększa osiągi ciągnika podczas pracy z ładowaczem czołowym.

W kabinie zastosowano zawieszenie mechaniczne, które w połączeniu z amortyzowaną osią przednią z niezależnymi wahaczami dodatkowo poprawia komfort jazdy. Dbałość o design i funkcjonalność widać także w ergonomicznie rozmieszczonych elementach sterujących z 12-calowym monitorem dotykowym i wielofunkcyjnym „dżojstikiem” na czele.

Nowe ciągniki Landini 6RS Robo-Six mogą być wyposażone również w systemy rolnictwa precyzyjnego, tj. Precision Steering Management połączone ze złączem Isobus oraz system Landini Fleet & Remote Diagnostic celem maksymalizacji wydajność i rentowność codziennych operacji przy jednoczesnym utrzymaniu ich kosztów na niskim poziomie.

Na zakończenie dodajmy, że nowe niebieskie ciągniki mogą być uzbrojone w aż 14 reflektorów LED, z których 8 jest wbudowanych w dach, a ich dopuszczalna masa całkowita to aż 9500 kg.

W ubiegłym roku powstało w końcu oficjalne przedstawicielstwo Argo Tractors Polska. Późno, gdyż włoskie ciągniki zasługiwały i zasługują na uwagę. Ale może lepiej późno niż wcale.