Czeskiemu Zetorowi nie sposób odmówić dobrej strategii marketingowej i wytrwałości w promowaniu swoich wyrobów, czego wyrazem jest kolejna już odsłona pokazów Zetor Tractor Show, podczas których rolnicy mają możliwość przyjrzeć się wyrobom brneńskiej fabryki w czasie pracy.

Tegoroczna edycja wystartowała 14 czerwca na Łotwie, w leżącym 65 km od Rygi mieście Davini. Zaprezentowano tam ciągniki serii Major HS 80, Proxima HS 120 z ładowarką Zetor System oraz Forterra HSX 140 z przekładnią Eco 40.

Częścią programu była również rywalizacja w tractor pullingu, w której drugie miejsce w kategorii do 130 KM zajęła firma Agrimatco, łotewski partner marki Zetor. W sumie Zetor może się pochwalić całkiem sporymi sukcesami w tej dyscyplinie sportowej na Łotwie gdyż do tej pory zdobył łącznie pięć medali.

Kolejnym przystankiem Zetor Tractor Show była Estonia, gdzie w dniach 27-29 czerwca czeskie ciągniki zostały zaprezentowane w Viljandimaa i Põlvamaa w południowej Estonii. Na targach zaprezentowany został nowy estoński dystrybutor, firma Specagra z którym Zetor Tractors a.s. rozpoczął współpracę na początku tego roku.

Na pokazach w Estonii ciągniki Zetor były prezentowane z maszynami podczas różnego rodzaju prac, głównie w ramach "zielonego projektu" (koszenie i przetrząsanie trawy, belowanie i zwożenie siana). Częścią programu w Estonii był także cieszący się dużym zainteresowaniem publiczności wyścig na czas z ładowaczami czołowymi.

W obu krajach zwiedzający mogli przetestować czerwone ciągniki w terenie i podczas pracy z maszynami.