Maszyny dostępne są w wariancie 3-metrowym ze sztywną ramą i w czterech wersjach składanych hydraulicznie o szerokości roboczej: 4, 5, 6 i 8 m (w ostatnim przypadku maszyna dostarczana jest z podwoziem, zaś w pozostałych dostępne jest ono jako opcja) . Minimalne zapotrzebowanie na moc to odpowiednio 130, 160, 200, 240 i 300 KM i, jak zaznacza producent, może być wyższe w przypadku pracy w ciężkich warunkach. 

Rozstaw między dwoma rzędami talerzy wynosi 1,2 m, a w standardzie brony wyposażono w talerze o średnicy 610 mm. Słupice zabezpieczone są dzięki amortyzatorom gumowym.

Głębokość pracy agregatu regulowana jest hydraulicznie. Jest on przeznaczony przede wszystkim do pracy w ciężkich warunkach glebowych, także z dużą ilością resztek pożniwnych i będzie można go odpowiednio skonfigurować, m.in. wybierając pożądany typ wału doprawiającego (dostępne są wały: w standardzie rurowy o średnicy 540 mm a w opcji: daszkowy, ceownikowy i packera o średnicach 500 i 600 mm, a dla wersji 3-metrowej również wał gumowy).

Jak twierdzi producent, hydraulicznie składana centralna rama modelu Alfa Plus  będzie w przyszłości wspólnym elementem wykorzystywanym w ciężkich maszynach uprawowych firmy, w tym m.in. w kultywatorach do uprawy bezorkowej.