Autorami zwycięskiego projektu nowej generacji kombajnów zbożowych Lexion są projektanci Claasa – Alain Blind oraz Thomas Wagner.

Zwycięski Lexion

Kombajn triumfował w kategorii „Produkt”, a jury tego prestiżowego, międzynarodowego konkursu designu szczególnie doceniło połączenie ergonomii i wzornictwa.

Miejsce na najwyższym stopniu podium kombajnu Lexion to zasługa przede wszystkim w pełni przeszklonej kabiny, która oferuje operatorowi dobrą widoczność na wszystkie strony oraz większego zbiornika ziarna, która zapewnia wyższą wydajność.

Lexion to pierwszy model Claasa o autorskiej stylistyce Y, który otrzymał takie wyróżnienie” – mówi Alain Blind, który w Claasie jest odpowiedzialny za design.

Jak zaznacza Blind, Design Y ma wyróżniać wszystkie samobieżne maszyny Claasa, uosabiając przy tym ich dynamikę oraz moc.

Po raz pierwszy w konkursie

Warto zwrócić uwagę, iż było to pierwsze zgłoszenie Claas Corporate Industrial Design do konkursu, od razu zakończone sukcesem.

iF Gold Award to specjalne, dodatkowe wyróżnienie w konkursie przyznawane produktom, które w szczególnym stopniu przekonały jury złożone z renomowanych projektantów i przedsiębiorców. Spośród około 1500 zwycięzców tylko 75 zostało wyróżnionych złotym medalem. Nagroda jest zatem symbolem wybitnych osiągnięć i innowacji w dziedzinie designu.

iF Design Award to nagroda przyznawana wybranym produktom przemysłowym od 1953 r. W tym roku jury konkursu oceniło ponad 7 tys. zgłoszeń z ponad 50 krajów.

A jak Wam podoba się design nowej generacji kombajnów zbożowych Lexion? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!