Tę zależność dostrzega od lat Claas Polska, co roku organizując ankietę wśród użytkowników maszyn swej produkcji. To w niej rolnicy i przedsiębiorcy mogą dobrowolnie wypowiadać się na temat poziomu jakości obsługi przez autoryzowane serwisy dealerskie. W podsumowaniu wyłaniani są najlepsi dealerzy roku.        

Jak wybierany jest Dealer Roku?

W dorocznym badaniu satysfakcji wzięło udział ponad pół tysiąca rolników i przedsiębiorców z całej Polski, użytkujących maszyny Claas. Mogli oni dobrowolnie odpowiedzieć na kilkadziesiąt szczegółowych pytań. Analizowali trzy podstawowe elementy usług:

  •  sprzedaż – wiedzę produktową handlowców, proces przekazania maszyny, czas reakcji na zapytania kierowane do działu sprzedaży;
  • serwis – szybkość reakcji na zgłoszenie problemu, jakość samej naprawy;
  • dobór części zamiennych – profesjonalizm w doborze części i tempo realizacji zamówienia.

Zaznaczmy, że w tegorocznej edycji wzięły udział dwie grupy klientów – nabywców maszyn w 2021 i 2022. Oceniali oni obsługę sprzedażową, funkcjonowanie serwisu i dostępność części.

Kto został Dealerem Roku 2023 w Claas Polska?

Przejdźmy więc do konkretów: kto triumfował w rankingu organizowanym przez Claas Polska?

I miejsce przypadło w udziale firmie Agro-Land Marek Różniak ze Śmielina k. Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie). Na drugim stopniu podium uplasował się Świerkot Sp. z o.o. ze Studzionki k. Pszczyny (woj. śląskie). Trzecie miejsce zajęło Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Kalchem Sp. z o.o.. Wielki Głęboczek (woj. kujawsko-pomorskie).

Dealerem Roku 2023 została firma Agro-Land Marek Różniak ze Śmielina k. Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) fot. mat. prasowe
Dealerem Roku 2023 została firma Agro-Land Marek Różniak ze Śmielina k. Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) fot. mat. prasowe

Warto zaznaczyć, iż Agro-Land w porównaniu z ubiegłym rokiem przesunął się z trzeciej na pierwszą pozycję. Z kolei firma Świerkot sp. z o.o. obroniła drugie miejsce w rankingu.

Triumfatorzy poszczególnych kategorii

Nagrodzeni zostali także Liderzy Kategorii, a więc podmioty, które uzyskały najwyższe noty i uznanie użytkowników maszyn w obrębie świadczonych usług.

W kategorii serwis, a także części zamienne triumfował Świerkot Tech Agro Sp. z o.o. Liderem w kategorii sprzedaż został Agro-Land Marek Różniak, z kolei kategorię sprzedaż ciągników zdominował Ulenberg Sp. z o.o.