Szykują się przełomowe zmiany w strukturach dealerskich firmy Claas Polska. Z 1 stycznia 2021 zostanie bowiem rozwiązana umowa z dotychczasowym dealerem - firmą Agro-Serwis DS. Jednocześnie przedstwicielstwo firmy w woj. podlaskim i wschodniej części woj. mazowieckiego przejmie Cotrctus Agro.

– Firma Claas jest marką, która ma bardzo bogatą ofertę: od kombajnów zbożowych, ciągników, sieczkarni samojezdnych, poprzez prasy zwijające, przyczepy wielozadaniowe, maszyny zielonkowe, ładowarki kołowe oraz teleskopowe, aż po rozwiązania rolnictwa precyzyjnego. Wszystkie te maszyny są odpowiednie zarówno dla gospodarstw zajmujących się hodowlą zwierząt, jak i dla tych, które skupiają się na produkcji roślinnej. Jesteśmy przekonani, że jako dealer marki Claas w Polsce zapewnimy swoim klientom ogromny wybór maszyn i rozwiązań klasy premium – mówi Sławomir Koc, prezes firmy Contractus Agro.

Contractus Agro sp. z o.o. swoją działalność skupia na terenie województwa podlaskiego i wschodniej części województwa mazowieckiego. Posiada aż aż siedem punktów sprzedaży, planowane są również kolejne.

Contractus Agro sp. z o.o. (założona w październiku 2020 r.) wywodzi się z Contractus sp. z o.o., która przez 20 lat była oficjalnym przedstawicielem marki John Deere w tym regionie Polski. Jak dowiedzieliśmy się, aktualnie John Deere Polska i Contractus są na etapie rozwiązywania współpracy (w najbliższych dniach podamy więcej informacji na ten temat).

Skąd decyzja o takich zmianach? Zapytaliśmy o to Sławomira Koca.

- Strategia na John Deree'a jest ukierunkowana na gospodarstwa duże,  wielkopowierzchniowe i mocno zautomatyzowane. W woj. podlaskich nie ma tak dużo wielkich gospodarstw, na pewno nie tyle żeby utrzymać tak dużą załogę jaką mamy. A nasi pracownicy i marka Contractus jest najważniejsza i naszym celem było to żeby utrzymać stanowiska pracy i pracowników których chcemy, a nie tych, których narzuci ktoś przejmujący rynek - mówi Koc.

Jednocześnie podkreśla, że 20-letnia współpraca z John Deere'm była zawsze na wysokim poziomie i wręcz przyjacielskich stosunkach. Zauważa, że nowa, ogólnoświatowa Strategia JD dla takiej firmy i regionu po prostu nie są wg nich odpowiednie. 

A co z dotychczasowymi klientami którzy zakupili w Contractusie sprzęt marki John Deere?

- Nigdy nie zostawiamy swoich klientów, nawet jeśli mielibyśmy ponosić dodatkowe związane z tym koszty. Nasi klienci i pracownicy są najważniejsi i nie zostawimy nikogo bez pomocy - podkreśla stanowczo Sławomir Koc.

Według najnowszych danych rejestracji nowych ciągników w Polsce marka Claas jest w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się traktorów w Polsce i zajmuje trzecie miejsce w segmencie ciągników powyżej 180 KM. Podczas ostatniej edycji Niezależnego Badania Opinii Rolników przeprowadzonego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu rolnicy w kategorii Bezpieczeństwo i Ergonomia najwyżej ze wszystkich marek ocenili ciągnik Claas, który zajął jednocześnie drugie miejsce w ogólnej ocenie.