Nowy, kolorowy wyświetlacz Claas w modelach wersji CIS instalowany jest na prawym, przednim słupku kabiny na wysokości wzroku operatora. Element umożliwia podgląd parametrów takich jak: prędkość jazdy, przełożenie, parametry układu hydraulicznego, czy TUZ.

Do tej pory ciągniki miały na słupku mniejsze monitory monochromatyczne. Kolorowy monitor jest większy, a dodatkowo funckje sterowania wyświetlacza z deski rozdzielczej zostały przeniesione właśnie na nowy monitor. Do jego obsługi służy niewielkie pokrętło i przycisk znane z poprzednich modeli ciągników CIS.  

Odczytywanie podstawowych parametrów pracy ciągnika, czy nastawianie parametrów układu hydraulicznego jest teraz dużo bardziej czytelne. Poza tym w trakcie jazdy operator nie jest zmuszony do opuszczania wzroku na deskę rozdzielczą, przez co praca ma przebiegać bardziej komfortowo i bezpiecznie.

Kolorowy wyświetlacz CIS w ciągnikach Claas dostępny jest jako opcja. W standardzie ciągniki te wyposażane są w stosowane dotychczas rozwiązanie.

- Nowy wyświetlacz dla modeli CIS dostępny jest obecnie w ciągnikach Arion 400. W pozostałych modelach, czyli Arion 500/600 oraz Axion 800 opcja ta powinna trafić do sprzedaży w ciągu 2 miesięcy - mówi Emil Kaźmierczak, specjalista ds. produktu Claas Polska.

Ponadto podczas targów SIMA Claas zaprezentował nowe opcje wyposażenia dla ciągników Arion wersji CIS. Należy do nich m.in. system sterowania hydrauliką zewnętrzną. Teraz dwie pary zaworów mogą być obsługiwane dźwignią krzyżową, pozostałe dwa - tradycyjnymi dźwigniami. Rozwiązanie to było do tej pory dostępne wyłącznie dla ciągników w wersji CEBIS.