LEXION 8000/7000

W kategorii kombajnów zbożowych tytuł Maszyny Roku 2020 został przyznany za kombajny Lexion 8000 i 7000, w których zastosowano nowy system omłotu APS Synflow Hybrid. Nowe modele legitymują się mocą na poziomie 790 KM, co wprowadza je do nowej klasy wydajności. Najwyższy poziom komfortu jest osiągnięty dzięki nowej kabinie oraz ergonomicznej obsłudze elementów sterujących. System Dynamic Power odpowiada za dostosowywanie mocy silnika względem warunków pracy.

Seria JAGUAR 900

Seria Jaguar 900 nie miała sobie równych w kategorii sieczkarni polowych. Sieczkarnie Jaguar 900 wyposażone są w System Cemos Auto Performance, który utrzymuje zadaną prędkość obrotową silnika na stałym poziomie i w zależności od plonu dostosowuje moc silnika oraz prędkość jazdy. Na wskutek wzrostu masy plonu, w pierwszej kolejności zwiększana jest moc silnika, dopiero później prędkość jazdy zostaje zredukowana. Wraz ze spadkiem plonu moc silnika jest ograniczana, co pozwala na utrzymanie stałej prędkości obrotowej silnika i eliminuje nagłe zmiany obciążenia. Dzięki temu udało się obniżyć zużycie paliwa i zapewnić wysoką niezawodność działania przy stałym przepływie materiału.

Interfejs DataConnect

Nagrodzony został również wspólny projekt DataConnect zrealizowany przez firmę 365FarmNet, Claas, CNH Industrial i John Deere. Dzięki niemu możliwa będzie wymiana ważnych danych dotyczących maszyn pomiędzy poszczególnymi portalami internetowymi wielu producentów. Pozwoli to rolnikowi na śledzenie informacji dotyczących jego zróżnicowanej floty maszyn w wybranym przez niego systemie. Taka operacja dotychczas wymagała dużo większych wysiłków ze strony użytkownika. Z interfejsu DataConnect mogą również korzystać inni producenci.