To przejęcie umożliwi firmie CNH Industrial  oferowanie swoim klientom  jeszcze bardziej zintegrowanych rozwiązań w zakresie precyzji i automatyzacji. Raven Industries poprzez Raven Applied Technology zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem rozwiązań dotyczących rolnictwa precyzyjnego.

Oprócz oferowania całego osprzętu niezbędnego do pracy w tym systemie, firma ma w swojej ofercie także autonomiczną platformę DOT, na której można zamontować różne rodzaje osprzętu. Warto podkreślić, że platformy DOT pracują już na polach kanadyjskich rolników. 

Z kolei Raven Engineered Films jest wiodącym dostawcą folii do zastosowań rolniczych, budowlanych i przemysłowych. Ostatnią częścią grupy Raven  jest Raven Aerostar, która produkuje między innymi balony stratosferyczne oraz systemy radarowe.

Jak podkreślił Scott Wine,  dyrektor generalny CNH Industrial - Raven od dziesięcioleci jest pionierem w rolnictwie precyzyjnym, a ich doświadczenie w tej dziedzinie, zorientowana na klienta wiedza na temat oprogramowania i zmysł inżynieryjny znacznie wzmocnią ich konkurencyjność w tej dziedzinie. To przejęcie podkreśla nasze zaangażowanie w poszerzanie naszego portfolio rolnictwa precyzyjnego i jest zgodne z naszą strategią transformacji cyfrowej.

Połączenie technologii Raven oraz silnego obecnego i nowego portfolio produktów CNH Industrial zapewnia naszym klientom innowacyjne, wzajemnie połączone technologie, dzięki czemu będą mogli być bardziej produktywni i wydajni.

Z kolei Dan Rykhus, prezes i dyrektor generalny Raven Industries podkreślił, że:

- Nasza firma od 65 lat angażuje się w rozwiązywanie dużych wyzwań. Częścią tego zobowiązania jest dostarczanie przełomowych innowacji poprzez rozwój i inwestowanie w nasze podstawowe kompetencje i technologie. Wierzymy, że poprzez połączenie z CNH Industrial jeszcze bardziej przyspieszymy tę ścieżkę i zapewnimy naszym klientom ogromne możliwości i wartość – po raz kolejny realizując nasz cel, jakim jest rozwiązywanie wielkich wyzwań. Relacje z firmą CNH Industrial rozwijały się przez dziesięciolecia i darzymy się głębokim szacunkiem i wspólnym zobowiązaniem do zmiany praktyk rolniczych na całym świecie. Nie możemy się doczekać, aż CNH Industrial wykorzysta talent i kulturę Raven, jako część swojej wizji i przyszłego sukcesu. 

Transakcja ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale 2021 r. Obecnie firma CNH Industrial czeka na zgodę akcjonariuszy Raven oraz zgody regulacyjne.

Tradycyjne rozwiązania dla rolnictwa znajdziecie na www.gieldarolna.pl.