Pod koniec kwietnia br. szefowie CNH, firmy z Grupy Fiat Industrial ogłosili plany zbudowania w Argentynie zakładu produkcyjnego. Wiadomość została ogłoszona po spotkaniu prezesa Fiat Industrial Sergio Marchionne, z prezydent Argentyny - Panią Cristina Fernández de Kirchner.

Wstępna inwestycja opiewa na kwotę ponad 100 milionów USD. Środki te zostaną przeznaczone na uruchomienie nowych linii produkcyjnych i rozbudowę zakładów firmy Fiat Industrial w argentyńskiej Cordobie. Nowy zakład produkcyjny będzie zajmował powierzchnię 78000 m2 i stworzy bezpośrednio około 600 oraz pośrednio 1500 miejsc pracy.

W nowej fabryce CNH zamierza produkować najbardziej wydajne kombajny z silnikami o największej mocy i wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, a także ciągniki specjalistyczne, a więc produkty, które jeszcze nie są produkowane w Ameryce Łacińskiej. W maszynach będą montowane silniki firmy FPT, pochodzące również z miejscowej produkcji.

- Argentyna będzie centrum produkcji tych serii maszyn w Ameryce Łacińskiej - stwierdził na spotkaniu Sergio Marchionne. - Ta inwestycja ma kluczowe znaczenie w naszej strategii wzrostu na rynku południowoamerykańskim. Dzięki niej lokalni klienci będą mieli łatwiejszy dostęp do produktów, które obecnie są importowane, a ponadto wywrze ona pozytywny wpływ na gospodarkę Argentyny.   

CNH będzie produkowała maszyny rolnicze oferowane pod obydwiema swoimi markami. Wprowadzenie produkowanych lokalnie produktów na rynek jest planowane na czwarty kwartał 2011 r.