O Monarch Tractor, która jest już bardzo blisko wdrożenia do produkcji seryjnej ciągnika elektrycznego, pisaliśmy nie tak dawno na farmer.pl. Okazało się, że amerykańska firma szybko znalazła partnera inwestycyjnego w postaci CNH Industrial (Case IH, New Holland, Steyr), który pomoże jej w rozpowszechnianiu rolnictwa bezemisyjnego.

Strategiczne partnerstwo na drodze zrównoważonego rozwoju

Kalifornijska firma Monarch Tractors opracowała model 634 o mocy 40 KM, który jest unikalnym połączeniem w pełni elektrycznego układu napędowego z technologiami autonomicznymi i platformą służącą do zbierania, przechowywania w chmurze oraz zarządzania danymi telematycznymi oraz parametrami samego ciągnika z poziomu chociażby smartfona.

– Monarch to pionierska technologia ciągników, która obejmuje elektryfikację, autonomiczne użytkowanie i zarządzanie danymi. Są to trzy kluczowe filary wspierające zrównoważony rozwój, produktywność i rentowność zarówno dla CNH Industrial, jak i dla naszych klientów – powiedział Scott Wine, dyrektor generalny CNH Industrial.

– Jesteśmy niesamowicie podekscytowani współpracą z Monarch nad rozwojem i wdrażaniem ich przełomowego ekosystemu technologicznego, który naszym zdaniem będzie miał zastosowanie w całej naszej działalności związanej nie tylko z rolnictwem. To partnerstwo podkreśla nasze zaangażowanie w szybkie ulepszanie naszego portfolio napędów alternatywnych i rolnictwa precyzyjnego, jednocześnie poszerzając nasze wiodące na świecie referencje w zakresie zrównoważonego rozwoju – dodał Wine.

Z kolei Praveen Penmetsa, dyrektor generalny Monarch Tractor, stwierdził, że ciągnik Monarch 634 to narzędzie XXI wieku przeznaczone dla globalnego rolnika, pomagające zwiększyć równowagę, wydajność, a co za tym idzie rentowność gospodarstwa.