Orkel jest liderem rynku norweskiego w dziedzinie produkcji wysokowydajnych, stałokomorowych pras belujących, pras do roślinnych materiałów sypkich z owijarką i przyczep ciągnikowych. Sojusz firmy CNH (Case New Holland) z Orkel obejmie kilka kluczowych obszarów. CNH uzyska prawa własności intelektualnej i oprzyrządowanie dla stałokomorowych pras belujących swojego nowego partnera. Z kolei Orkel zostanie preferowanym partnerem CNH w zakresie technicznego przygotowania produkcji nowej generacji wysokowydajnych, przeznaczonych do pracy w ciężkich warunkach stałokomorowych pras belujących.

Sojusz ten połączy doświadczenia obydwu firm. - Nasz sojusz z firmą Orkel - kluczowym graczem na rynku stałokomorowych pras belujących do pracy w ciężkich warunkach - to sygnał, że CNH chce wzmocnić swoją obecność w sektorze pras i sieczkarni samobieżnych. Umowa ta pozwoli CNH przedstawić klientom ofertę zgodną z obecnymi trendami i wymaganiami rynku, a także lepiej spełniać zmieniające się potrzeby naszych klientów -  powiedział Richard Tobin, prezes i dyrektor generalny CNH.

-Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą wzmocnienia naszej pozycji rynkowej z korzyścią dla naszych klientów w Europie, a także stania się partnerem CNH w zakresie technicznego przygotowania produkcji w rentownym segmencie pras belujących
- powiedział Jarl Gjønnes, właściciel i prezes firmy Orkel.

Produkty, które powstaną w wyniku współpracy firm, będą sprzedawane pod markami: Orkel, New Holland Agriculture oraz Case IH przez swoje sieci dealerskie. Strategiczny sojusz podpisano 8 marca br.