Wśród najnowszych ofert prym wiodą maszyny dla średnich i dużych gospodarstw. Przekrój cenowy jest bardzo szeroki, stąd każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Ciągniki o dużej mocy

W kwestii traktorów o dużych gabarytach dysponujących mocą powyżej 200 KM znaleźliśmy dwie bardzo ciekawe oferty. Dotyczą one sprzedaży ciągników John Deere 6210R oraz Deutz-Fahr Agrotron L 730. Żeby było ciekawiej, oba zostały wyprodukowane w 2014 r. i reprezentują podobną kategorię wagową.

John Deere generuje 240 KM mocy maksymalnej i do dnia dzisiejszego przepracował łącznie ponad 6,5 tys. godzin. Jego przyszły nabywca z pewnością doceni bogate wyposażenie dodatkowe, w skład którego wchodzi m.in. amortyzacja przedniej osi TLS, przedni WOM wraz z TUZ, czy pneumatyczny fotel operatora. Trzeba przyznać iż ciągnik ten na zdjęciach prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a jego cena opiewa na 355 tys. zł brutto.

Sporo tańszą propozycją będzie zatem wspomniany wcześniej Deutz-Fahr Agrotron L730 o mocy ok. 220 KM. Traktor wyposażony jest m.in. w przedni TUZ wraz ze sporych rozmiarów obciążnikiem. Ze względu na skrzynię biegów pozwalającą na osiągnięcie prędkości 50 km/h oraz instalację pneumatyczną, maszyna ta doskonale sprawdzi się w transporcie. Wyjściowa cena wynosi 252 tys. zł brutto.

Wydajne kombajny

Rolników poszukujących wydajnych maszyn żniwnych powinny zainteresować dwa kolejne ogłoszenia.

Pierwsze z nich dotyczy sprzedaży kombajnu New Holland TX 66, który został wyprodukowany w 1997 r. Maszyna ta posiada silnik generujący nieco ponad 270 KM mocy i jak dotąd przepracowała 3,7 tys. godzin. Kombajn sprzedawany jest wraz z hederem o szerokości 6,09 m oraz ze stołem do rzepaku. Aby nabyć tę wizualnie zadbaną maszynę należy przygotować 140 tys. zł brutto.

Gdybyśmy jednak zechcieli zakupić nieco nowszy kombajn wyprodukowany w bieżącym tysiącleciu, wówczas warto rozważyć John Deere’a 2258 o mocy 240 KM. Posiada on heder o szerokości 5,2 m i jest dodatkowo wyposażony w przystawkę do rzepaku. Sprzedający określa jego stan jako dobry i wycenia go na okrągłe 200 tys. zł brutto.

Ciekawe oferty maszyn używanych

Naszą uwagę przykuł również opryskiwacz Amazone UX 4200. Maszyna została wyprodukowana w 2011 r. i jak dotąd opryskała 9 tys. ha. Belka robocza ma szerokość 27 m, a pojemność zbiornika na ciecz wynosi 4,7 tys. l.

Ten opryskiwacz Amazone UX 4200 został wyceniony na niespełna 202 tys. zł brutto fot. GR
Ten opryskiwacz Amazone UX 4200 został wyceniony na niespełna 202 tys. zł brutto fot. GR

Kupujący z pewnością powinien zwrócić uwagę na jego bogate wyposażenie dodatkowe, w skład którego wchodzi m.in. automatyczne sterowanie sekcjami za pomocą GPS, zaczep skrętny, komputer Amatron+, czy koła w rozmiarze 520/85 R38. Na zdjęciach maszyna prezentuje się wręcz idealnie i została wyceniona na niespełna 202 tys. zł. brutto.

Ciekawą propozycją dla rolników szukającej brony talerzowej jest z pewnością Väderstad Carrier 350 o szerokości 3,5 m. Maszyna wyposażona jest w popularny wał zagęszczający SteelRunner i posiada aż 800 kg dodatkowego obciążenia. Pomimo nieco zużytych talerzy sprzedający ocenia jej stan na bardzo dobry. Cena tej brony talerzowej została oszacowana na nieco ponad 40 tys. zł brutto.  

Väderstad Carrier 350 został wyceniony na nieco ponad 40 tys. zł brutto fot. GR
Väderstad Carrier 350 został wyceniony na nieco ponad 40 tys. zł brutto fot. GR