W ostatnim czasie Massey Ferguson przypuścił dość intensywny szturm nowych modeli ciągników rolniczych. Niemal wszystkie z nich zostały zaprezentowane w Kielcach.

Massey Ferguson na targach Agrotech 2022

Na stoisku Massey Fergusona niemal przez cały czas było bardzo tłoczno – producent zaprezentował bowiem aż 3 modele z oznaczeniem „S” w nazwie. Zdecydowanie największą popularnością cieszył się model 8S.265, który jakiś czas temu zapoczątkował zupełnie nową erę w kwestii designu oraz komfortu pracy operatora.

Szukasz ciągnika? Sprawdź oferty w portalu Giełda Rolna! 

Wśród rozmów toczonych przez rolników obecnych na stoisku, dało się słyszeć zażarte dyskusje na temat jego wyglądu zewnętrznego – nie wszystkim bowiem nowa koncepcja przypadła do gustu. Jeśli zaś chodzi o komentarze dotyczące wnętrza kabiny, tutaj panowała jednomyślność, a zwiedzający rozpływali się nad jakością wykończenia oraz ergonomią i komfortem, jaki oferuje.

Jednak 8S to nie tylko intrygujący design, ale także znaczące gabaryty – 8,5 t masy własnej bez płynów eksploatacyjnych, rozstaw osi na poziomie 3,05 m, czy 6-cylindrowy silnik o pojemności 7,4 l generujący w zależności od modelu od 205 do aż 305 KM mocy maksymalnej, czynią z niego solidnego gracza klasy ciężkiej.

W tym miejscu warto również zaznaczyć, że w trakcie targów Agrotech 2022 w kabinie ciągnika Massey Ferguson 8S.265 doszło do… zaręczyn, całość na szczęście miała pozytywny finał, a oświadczyny zostały przyjęte. 

Massey Ferguson 5S i 7S

Ponadto na stoisku zaprezentowano także nieco mniejszy model 7S.190 oraz 5S.105. Choć model 5S nie był szczególnie oblegany przez zwiedzających, to jak zaznaczył Artur Kabza, specjalista ds. produktu w Massey Ferguson, jest on obecnie najpopularniejszym modelem spośród tych z literą „S” w nazwie.

Massey Ferguson 5S cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów fot. Tomasz Kuchta
Massey Ferguson 5S cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów fot. Tomasz Kuchta

- Niezmiennie od lat największym zainteresowaniem rolników cieszą się ciągniki o mocach w zakresie 95-135 KM. W tym temacie możemy zaoferować naszym klientów zarówno traktory serii globalnej o oznaczeniu M, jak i nowocześniejsze ciągniki o oznaczeniu S – wyjaśnia Artur Kabza.

Jak się również dowiedzieliśmy, seria 5S oferuje bardzo szerokie możliwości konfiguracji: od wersji podstawowych, po wersje oferujące szereg udogodnień z zakresu komfortu pracy, czy rolnictwa precyzyjnego.

Zobacz preferencyjne warunki ofert finansowania maszyn!

- Jeszcze 4-5 lat temu klienci stawiali głównie na maszyny stosunkowo proste. Dzisiaj wśród konfigurowanych ciągników zauważalna jest tendencja, w której rolnicy coraz częściej stawiają na maszyny dobrze wyposażone, wiedząc, że te traktory posłużą im przez wiele lat – dodaje specjalista z MF.

Massey Ferguson 7S.190 fot. Tomasz Kuchta
Massey Ferguson 7S.190 fot. Tomasz Kuchta