Zbiorniki do przechowywania nawozów płynnych, stacjonarne zbiorniki na paliwo, czy Adblue znajdują się w ofercie już od wielu lat. Obecnie oferta produktowa powiększyła się o zbiorniki do magazynowania wody, a także o mobilne zbiorniki na paliwo.

Nowości Deso

Całkowitą nowością w gamie modelowej marki Deso są mobilne zbiorniki na paliwo o pojemności 200 i 300 l. Oferta ta została stworzona, gdyż zauważono, że zbiorniki stacjonarne w gospodarstwie nie rozwiązuje wszystkich problemów z dostawami paliw.

ak zaznaczają przedstawiciele producenta, w czasie sezonu gdy każda godzina straty czasu oznacza dodatkowe koszty, rolnicy nie mogą pozwolić sobie na przestoje związane z koniecznością zjazdu z pola na stację paliw. To właśnie z myślą o takich użytkownikach wprowadzono zbiorniki mobilne.

Zbiorniki wyposażone są w instalację umożliwiającą podłączenie do akumulatora, dzięki czemu możliwość tankowania istnieje praktycznie w każdych warunkach, a sam proces przebiega bardzo sprawnie, gdyż pompa pracuje z wydajnością do 56 l/min.

Producent udziela 5-letniej gwarancji na swoje wyroby. W wersji podstawowej zbiornik o pojemności 200 l został wyceniony na 2085 zł netto, podczas gdy model 300 l wyposażony w przepływomierz cyfrowy kosztuje około 3 tys. zł netto.

Kingspan AquaBank

Marka Kingspan dotychczas kojarzyła się głownie ze zbiornikami na olej napędowy, nawozy płynne, czy chociażby Adblue. Jednak od tej pory oferuje również rozwiązania w zakresie magazynowania wody.

Zbiorniki te dostępne są w czarnym kolorze. Jak się okazuje, kolor nie jest przypadkowy, gdyż ogranicza on wykwit glonów, który chociażby w białej wersji kolorystycznej byłby nieunikniony. Dzięki temu woda, nawet przechowywana przez dłuższy czas, zachowuje swoją jakość i parametry.

Co więcej, takie rozwiązanie pozwala na ogrzewanie wody w zbiorniku bez dodatkowych kosztów. Przyda się to szczególnie w przypadku wykorzystania ogrzanej wody do oprysków, do pojenia zwierząt, czy podlewania roślin.

Jest to rozwiązanie, które z jednej strony pozwala na oszczędność wody, z której deficytem mierzymy się w ostatnich latach, a z drugiej strony oznacza znaczne oszczędności dla portfela, gdyż nie musimy tej wody kupować z sieci wodociągowej.

Jak zaznacza Łukasz Maślach, specjalista ds. marketingu w firmie Kingspan, zbiornik posiada zupełnie nowy kształt. Jest on niższy i szerszy, dzięki czemu zachowuje większą stabilność, oraz pozwala na umieszczenie go pod dachem i podłączenie do istniejącego odprowadzenia wody deszczowej. W górny wlew wystarczy podpiąć rynnę, zatem sama instalacja jest łatwa w przygotowaniu i tania.

Oferta obejmuje zbiorniki o pojemności od 9 do 28 tys. l. Zbiornik o pojemności 15 tys. l został wyceniony na 8 tys. zł netto.