Nowa kołowa ładowarka teleskopowa KL55.8T

Po tym, jak na targach EuroTier 2018 firma Kramer zaprezentowała flagowy model KL60.8, przyszedł czas na prezentację odpowiadającego jej modelu w gamie rolniczej. Firma Kramer zaoferuje teleskopowy model KL55.8T z kinematyką ramienia typu Z. Jak deklaruje producent, wzbogaca to ładowarkę kołową o zalety ładowarki teleskopowej o jeszcze bardziej zwiększoną wysokości załadunku, wysokość składowania, wysypu i zasięgu. Udźwig nowej ładowarki to 3900 kg, a wysokość sworznia obrotu łyżki sięga w pozycji wysuniętej ponad 5,4 m. Poza załadunkiem wszystkich rolniczych maszyn i przyczep ważnym obszarem zastosowania jest przede wszystkim ładowanie np. mieszalników do paszy, biogazowni czy stosów bel.

Poza modelem KL60.8 niniejsza klasa wielkości zostanie powiększona w pierwszej połowie roku 2020 roku o kolejną ładowarkę kołową: model KL70.8. 

Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli serii 8 – serii Premium marki Kramer – standardowo do dyspozycji są następujące tryby skrętu: wszystkich kół, tryb psiego chodu i na oś przednią. 

Modele KL60.8 i KL55.8T są wyposażone w silny silnik Deutz TCD 3.6 o mocy 100 kW spełniające normę emisji spalin Stage V. Opcjonalnie do dyspozycji dla tych maszyn jest jeszcze wydajniejszy silnik Deutz TCD 4.1 o mocy 115 kW, który model KL70.8 napędza już w standardzie. Układ oczyszczania spalin przypadku obydwu silników składa się z systemów DOC, DPF i SCR. Minimalny promień skrętu ładowarek to 3,8 m.

– Dzięki niniejszej ofercie w klasie wielkości ponad 9 t gwarantujemy ciężar roboczy i dodatkowy zasięg przy zachowanej stabilności. Otwiera to nam nowy segment klientów i jesteśmy przekonani o sukcesie maszyn – mówi Christian Stryffeler, prezes firmy Kramer-Werke GmbH.

Ładowarki teleskopowe Kramer od 2. kwartału 2020 roku ze Stage V

Ze względu na przepisy UE dotyczące norm emisji spalin, ładowarki teleskopowe marki Kramer są wyposażone silniki zgodne z normą Stage V. Kompletna paleta modeli (KT276, KT306, KT356, KT307, KT357, KT407, KT457, KT507, KT557, KT429, KT559) obejmuje jednocześnie nowe funkcje, które oznaczają zwiększoną wygodę i większy komfort obsługi dla operatora.

Poza silnikiem zgodnymi ze Stage V kompaktowa ładowarka teleskopowa KT276 jest również wyposażona w automatyczną redukcję prędkości Smart Driving. W ten sposób podczas dłuższej jazdy w ruchu ulicznym np. w drodze na pole prędkość obrotowa silnika zostaje automatycznie zredukowana do 2000 obr./min przy 20 km/h lub do 2300 obr./min przy 30 km/h. Redukuje to poziom hałasu dla operatora, zużycie paliwa i zużycie maszyny.

W przypadku modeli KT306, KT356, KT307, KT357, KT407, KT457 (następca modelu KT447), KT507 i KT429 został wykorzystany silnik Deutz TCD 3.6 l. Modele KT557 i KT559 z obciążeniem użytkowym 5500 kg wyposażono zaś w silnik Deutz TCD 4.1 l. W celu uzyskania niższego poziomu hałasu maszyny, maska silnika została teraz wyposażona w dodatkową matę izolacyjną.

Kompaktowe modele KT306 do KT407 można opcjonalnie wyposażyć w podwyższona kabinę w celu zapewnienia optymalnej widoczności we wszystkich kierunkach. Dodatkowo w przypadku wysokiej kabiny, krata ochronna FOPS zapewnia teraz lepszą widoczność do góry. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa i wygody, poprawiono wejście do kabiny dzięki wykorzystaniu wgłębienia w jej podłodze. Poza wymienionymi funkcjami poprawiającymi komfort, modele od KT306 wyróżniają się czwartym trybem skrętu, „ręcznym trybem jazdy bokiem”. Można przy tym ustawić położenie tylnych kół z możliwością manewrowania przednią osią. W wąskich warunkach przestrzennych lub np. podczas jazdy przy ścianie silosu niniejszy tryb skrętu jest szczególnie komfortowy.

Model specjalny: Black Edition

Jako kolejna atrakcja na stoisku firmy Kramer zostanie wystawiona edycja specjalna największej obecnie ładowarki teleskopowej Kramer KT559. Poza atrakcyjnym lakierem specjalnym maszyny w cenie promocyjnej dostępny jest interesujący komfortowy pakiet wyposażenia. 

– Zbliżająca się wystawa Agritechnica będzie szczególna dla firmy Kramer. Po tym, jak w roku 2017 na stoisku John Deere zaprezentowano trzy maszyny marki Kramer, możemy tam teraz zaprezentować cały nasz asortyment i wykorzystać bliskość naszych sprzedawców. Cieszymy się z tego bardzo – dodaje Stryffeler.