Blisko co piąty ciągnik zakupiony przez polskiego rolnika w ciągu ostatnich pięciu lat to New Holland. Z danych rejestracyjnych wynika, że w ciągu ostatnich 5 lat, na polskim rynku zarejestrowano ponad 16 tys. nowych, błękitnych ciągników.

- To dzięki zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości naszych maszyn i bieżącej weryfikacji potrzeb przedsiębiorców rolnych każdego roku przyczyniamy się do modernizacji polskiej wsi. Wyzwaniem, które obecnie spoczywa na naszych barkach jest coraz szersze wprowadzanie rozwiązań ekologicznych do branży techniki rolniczej. Prowadzimy również badania nad nowymi technologiami paliw alternatywnych. Cieszymy się, że nasze propozycje trafiają na tak podatny grunt i razem z rolnikami możemy trwale zmieniać polską gospodarkę - komentuje Tomasz Wieja.

Rok 2014 to podwójnie ważna okazja do świętowania dla marki New Holland. Fabryka niebieskich traktorów w Basildon obchodzi półwiecze nieprzerwanej działalności. Aby uczcić ten kamień milowy w historii firmy, fabryka rozpoczęła produkcję ekskluzywnej, jubileuszowej edycji ciągników T7.270 Auto Command i T6.160 Auto Command. Oba modele maszyn można podziwiać na Agro Show.

Specjaliści z New Holland podkreślają że sukces w sprzedaży wynika z zaufania rolników, na które wpływa m.in. bardzo dobrze rozbudowana sieć dilerska na terenie całego kraju i sprawna obsługa serwisowa.

- Kolejny element to finansowanie fabryczne. Każdemu kto wyrazi chęć zakupu maszyny pomagamy w uzyskaniu bardzo atrakcyjnej pomocy finansowej w nabyciu maszyny - dodaje Wieja.

Bardzo ważne jest też dopasowanie oferty produktowej. W portfolio koncernu znajdują się ciągniki o mocach od 20 do 700 KM. Największym zainteresowaniem rolników cieszą ciągniki ze średnich segmentów mocy - do 100 KM.