Konstrukcja powstała z myślą o specjalistycznych rozwiązaniach w uprawach wysokich, takich jak słonecznik i kukurydza, Przykładowo, pojawienie się stonki kukurydzianej wymaga czasami opryskiwania kukurydzy z wysokości ponad 2 metrów. W innych przypadkach nawet dotarcie preparatu do uprawianych roślin może stanowić problem. Dlatego firma Agrifac wprowadza na rynek nowy samojezdny opryskiwacz Condor z ClearancePlus z 2-metrowym prześwitem.

Wymaganą stabilność zapewnia układ zawieszenia podwozia StabiloPlus, który wzmocniono i odpowiednio dostosowano w zakresie szerokości roboczych. Maszyna ma możliwość bezstopniowej regulacji rozstawu kół – w przypadku wysokiego Condora – w zakresie od 190 do 270 cm. Na potrzeby jazdy na drodze zawieszenie StabiloPlus można szybko i łatwo opuszczać, by z nisko położonym środkiem ciężkości bezpiecznie przejeżdżać z pola na pole.

Podobnie jak w poprzednich konstrukcjach, nowy Condor z prześwitem ClearancePlus wyposażono w układ zawieszenia StabiloPlus. Wahliwe podwozie z łatwością amortyzuje wszystkie nierówności terenu, zarówno na drodze, jak i w polu, zapewniając stabilność i wysoki komfort pracy. Zastosowanie tego systemu pozwala osiągnąć wysoką stabilność belek polowych, ograniczając do minimum ich ruchy poziome i pionowe. Belki polowe można utrzymywać w równowadze na wysokościach od 50 cm do 325 cm.

Wysoki opryskiwacz Condor skonstruowano zgodnie z koncepcją firmy Agrifac: „4e’s for growers” (4E dla
rozwojowych przedsiębiorstw z branży upraw rolnych). Te cztery E oznaczają: efektywność, ekonomię, ergonomię i ekologię.