Każdego dnia pokazów przybyłym na pokazy gościom prezentowano misję firmy, oferowane przez nią maszyny z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi. Każdy mógł również dokładnie obejrzeć przywiezioną maszynę oraz samodzielnie ją wypróbować.

Samojezdny opryskiwacz wyposażono w zbiornik na ciecz roboczą o pojemności 4000 l oraz 36-metrową belkę polową. Belka może pracować również złożona na 24 m i jest podzielona na 12 sekcji.

Pompy: 2x280 BP Comet używane zarówno do napełniania jak i do oprysku. Dysze graniczne są obsługiwane elektrycznie, ponadto opryskiwacz posiada m.in. system monitoringu z dwiema kamerami oraz zaczep dla przyczep z podłączeniem na hamulce.

Szczególną uwagę gości przyciągała rama główna z systemem osi wahliwych StabiloPlus. Podwozie to sprawdziło się świetnie w polskich warunkach udowadniając stabilność belki polowej niezależnie od ukształtowania terenu danego regionu.

Niesprzyjające warunki pogodowe były również okazją do przetestowania mocy i właściwości trakcyjnych Kondora, który mimo podmokłego gruntu radził sobie doskonale podczas przejazdów.

System HighTechAirPlus, który miesza ciecz z powietrzem bezpośrednio w dyszach zapewniając kontrolę wielkości kropel i ciśnienia wykonywania oprysku oraz zapewnia zawsze dokładną penetrację łanu i pokrycie liści.

Prezentowany w Polsce opryskiwacz samojezdny dostarczono po pokazach do klienta w Danii.

Kolejny pokaz Kondora odbędzie się podczas czerwcowej Opolagry.

źródło: farmer.pl/Agrifac