Seria nowych maszyn to przede wszystkim sprzęt do produkcji pasz objętościowych oraz opryskiwacze polowe. Przedstawiciele Kuhn Polska zaprezentowali najnowsze produkty 17 września w gospodarstwie rolnym Baborówko koło Poznania, podczas spotkania dziennikarskiego. Okazją do zapoznania się z nimi będzie również wystawa Agro Show, która odbędzie się w dniach 25 – 28 września w Bednarach.

W grupie maszyn zielonkowych, w ofercie francuskiej firmy pojawią się po raz pierwszy kosiarki bębnowe PZ o szerokościach roboczych od 2,65 do 3,1 m. Maszyny występują w wersjach zawieszanych i zaczepianych oraz przystosowanych do pracy na przednim TUZ-ie ciągnika.

Ciekawą propozycją dla niewielkich gospodarstw rolnych jest przetrząsarko-zgrabiarka HayBob. Elementami roboczymi maszyny są palce umieszczone na dwóch karuzelach. HayBob występuję w dwóch wersjach: 3 i 3,6 m, a do współpracy wystarczy pospolita „trzydziestka”.

Autor: K.Hołownia

Do zbioru kukurydzy na kiszonkę firma będzie oferowała trzy modele sieczkarni doczepianych do ciągnika: jedno-, dwu, i czterorzędowe.
Wśród pras znajdą się maszyny belujące: stało- i zmiennokomorowe oraz kostkujące wielkogabarytowe. Nie zabraknie również prasoowijarek, takich jak FBP 2135 (belująca stałokomorowa) lub Bio – lekka prasa belująca z funkcją owijania balotów folią w komorze prasowania (opisana w Farmerze 13/2008). Dla potrzebujących największych wydajności przygotowano prasy kostkujące wielkogabarytowe LSB. Maszyny wyposażono w wiele nowoczesnych rozwiązań, dotyczących m.in. podbieracza i rotora (Integral Rotor) lub komory zgniotu (Power Density). Dopełnieniem oferty maszyn zielonkowych są owijarki RW (do balotów okrągłych) i SW (do kostki).

W technice ochrony roślin Kuhn oferuje teraz całą paletę opryskiwaczy dawnego Blancharda. W asortymencie znajdą się zarówno niewielkie maszyny zawieszane o pojemności od 600 do 1800 do potężnych maszyn zaczepianych, takich jak Oceanis, w którego zbiorniku zmieści się aż 7700 l cieczy roboczej, a belka robocza może mieć 46 m.

Opryskiwacze i prasy są dostępne w sprzedaży już od 1 września bieżącego roku.

źródło: farmer.pl