Nowe narzędzie przednie - Crossboard Heavy do agregatów Rapid 400-800 zmniejsza zapotrzebowanie na moc ciągnika. Maszyna jest bardziej zwarta, czyli łatwiejsza w manewrowaniu, a także tańsza.

Johan Orrenius, wiceprezes Väderstad uważa, że gdy tylko wprowadzono takie rozwiązanie w mniejszych modelach było ogromnym sukcesem. - Narzędzie przednie Crossboard Heavy to idealne rozwiązanie dla rolników, którzy głównie stosują orkę, a po orce nie zawsze trzeba używać Systemu Disc - mówi Orrenius.

Według producenta, Rapid wyposażony w Crossboard Heavy ma mniejsze zapotrzebowanie mocy o około 10 proc. w porównaniu do identycznej maszyny z Systemem Disc i włóką Crossboard. Oznacza to, że agregat Rapid 600A może współpracować z ciągnikiem o mocy 160-180 KM, oczywiście w zależności od warunków glebowych.

- Maszyna wyposażona w Crossboard Heavy jest bardzo łatwa w manewrowaniu. Jej całkowita długość jest mniejsza o około 20 proc. – dodaje Johan Orrenius. Ponadto Rapid wyposażony w Crossboard Heavy będzie o około 10 proc. tańszy w porównaniu do takiego samego z Systemem Disc. Crossboard Heavy ma zostać wprowadzony do oferty od początku 2012 r.