Podczas tegorocznej edycji targów w Kielcach, Cynkomet zaprezentował dwie nowe przyczepy: skorupową o oznaczeniu T-617/4 oraz dwuosiową T-104/7, które poddano zmianom zasugerowanym przez klientów.

Nowe przyczepy

 Przyczepa skorupowa T-617, jak przystało na Cynkoment, wciąż odznacza się z charakterystyczną dla firmy ocynkowaną ramą. Okno zsypowe umieszczone w ścianie tylnej ułatwia rozładunek materiałów sypkich, możliwa jest również agregacja przyczepy z podajnikami i przenośnikami usprawniającymi jej rozładunek. Atutem są również dodatkowe nadstawki o wysokości 500mm, które zwiększają objętość ładunkową z 12,5 m³ do 18,8 m³ (wysokość całkowita skrzyni zwiększa się z 1000mm do 1500 mm). Ładowność tego modelu to 14 t.

→ Więcej o nowych przyczepach można przeczytać Tutaj!

 Model T-104/7 oferuje nie tylko ramę w ocynku ale również ściany, belkę tylna, błotniki, dyszel i ramę obrotnicy. Podłogę (gruntowaną zanurzeniowo i malowaną) wykonano z jednego arkusza blachy o grubości 4mm. Funkcjonalność zapewniona jest między innymi dzięki zachowaniu szerokości paletowej skrzyni czy otworowi wysypowemu znajdującemu się tylnej ścianie, który pozwalają na wyładunek sypkich materiałów.

W standardzie znajdziemy popularne wśród innych producentów przyczep, bieżnikowane ogumienie. Nowe opony, stanowią pozycję na liście wyposażenia dodatkowego. Przyczepa zapewnia 15,2 m³ objętości i ładowność 12 t.

 - Na Agrotechu zaprezentowaliśmy także rozrzutnik N-221/3-4  ze zmianami, po raz pierwszy zastosowanymi w maszynie dla naszego klienta w Kanadzie, a które dzisiaj stają się już standardem. To m.in. nowy typ deflektora rozrzutu, lada do wapna oraz materiałów sypkich czy wspornik przewodów hydraulicznych – wyjaśnia Łukasz Chełmiński, dyrektor ds. eksportu maszyn rolniczych Cynkometu.

→ O rozrzutnikach z Cynkometu, więcej pisaliśmy Tutaj!