Organizatorami wspomnianych wydarzeń były Śląski ODR w Częstochowie i Urząd Miasta Częstochowy. Warto wspomnieć, że tradycja organizowania tego typu wydarzeń pod Jasną Górą sięga roku 1909. Wtedy to odbyła się Wielka Wystawa Przemysłu i Rolnictwa.

Na tegorocznej wystawie rolniczej można było zobaczyć oraz zapoznać się z ofertą maszyn i narzędzi, środków do produkcji rolniczej,  rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii, propozycjami zagród edukacyjnych, szerokim wachlarzem produktów pszczelarskich, kwiatów i krzewów ozdobnych, zwiedzić też wystawę drobnego inwentarza oraz festiwal produktów tradycyjnych i lokalnych. Zabraknąć nie mogło również stoisk najważniejszych instytucji rolniczych.

Wystawa była zawsze dla mieszczuchów okazją do obejrzenia nowoczesnego sprzętu rolniczego. Największym powodzeniem cieszyły się ciągniki i kombajny.

Niestety w tym roku maszyn rolniczych było jak na lekarstwo – nie było np. ani jednej maszyny uprawowej. Można było natomiast obejrzeć historyczne traktory i osprzęt prezentowane przez takich pasjonatów jak: Górnośląskie Stowarzyszenie Silesia Traktor, Retro Ciapek, Traktory Lubliniec czy Lubecko w gminie Kochanowice.

Zapraszamy do galerii.