Dotychczas rolnicy myjący swoje maszyny mieli do wyboru przede wszystkim środki chemiczne, które pomimo skuteczności w działaniu negatywnie oddziaływały na środowisko. To się jednak zmieniło.

Kierunek – ekologia

Produkt Hyperin PinEco to zdaniem producenta najbardziej ekologiczny środek myjący na rynku. Występuje on w formie aktywnej piany i jest przeznaczony do mycia maszyn i urządzeń rolniczych.

- Przykładamy wielką wagę do tego, aby zminimalizować niekorzystny wpływ środków myjących na środowisko naturalne. Udało nam się to osiągnąć z naszymi produktami, a zwłaszcza z PinEco. Produkt posiada atest PZH. Jest w pełni biodegradowalny i może być wykorzystywany na powierzchniach mających kontakt z żywnością oraz środkami żywienia zwierząt – zaznacza Mateusz Uziębło z firmy Hyperin.

Jak podkreśla producent, pomimo swojego ekologicznego charakteru, produkt w dalszym ciągu zachowuje pełne właściwości myjące i dobrze radzi sobie nawet z ciężkimi zabrudzeniami.

Receptura preparatu PinEco opiera się na naturalnych surfaktantach cukrowych oraz na wysokiej jakości związkach powierzchniowo czynnych, które także charakteryzują się naturalnym pochodzeniem.

Jak stosować?

Hyperin PinEco powinien być nakładany za pomocą pianownicy. Taki sposób aplikacji dokładnie wskazuje nam miejsca, do których środek jeszcze nie dotarł.

- Jego działanie polega na zmiękczaniu i przenikaniu przez zabrudzenia. Osadzając się na powierzchni wypełnia jej porowatości, co następnie ułatwia usuwanie złogów – dodaje Uziębło.

Stosowanie profesjonalnych środków myjących pozwala na ograniczenie zużycia zasobów wodnych, jak również zmniejsza ilość czasu potrzebnego na wymycie maszyny, bądź pojazdu.

Z punktu widzenia użytkownika dużą zaletą tego preparatu jest fakt, iż oprócz samego umycia, zabezpiecza on także elementy gumowe, aluminiowe, szyby oraz lakiery, którym nadaje głęboki połysk. Co więcej, zawiera on także inhibitory korozji ograniczające powstawanie ognisk korozji.

Oprócz standardowego mycia maszyn i urządzeń rolniczych, producent zapewnia iż PinEco sprawdzi się także przy myciu hal udojowych, budynków hodowlanych, posadzek, elewacji czy wszelkiego rodzaju pojazdów.

Za 1 kg opakowanie produktu Hyperin PinEco zapłacimy ok. 27 zł. Jest on dostępny również w opakowaniach 5 oraz 25 kg w cenach odpowiednio 111 i 492 zł. Zdaniem producenta pojedyncze mycie maszyny takiej jak ciągnik rolniczy to koszt pomiędzy 3 a 5 zł w zależności od jej wielkości i rodzaju zabrudzeń.

A Wy jakich środków myjących używacie w swoich gospodarstwach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!