W ogólnopolskim serwisie z ogłoszeniami komorniczymi w skali miesiąca pojawia się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu maszyn wystawionych na licytację. Wybór jest zatem całkiem spory, pytanie czy można tam kupić sprzęt w dobrej cenie?

Zakup od komornika

W momencie, gdy dłużnik zwleka ze spłacaniem zaciągniętych zobowiązań, pojawia się ryzyko, iż nawiedzi go komornik, który chcąc wyegzekwować spłatę zadłużenia zajmie jego mienie, po to, aby następnie w toku licytacji sprzedać je i tym samym pozyskać środki na przynajmniej częściową spłatę długu. 

W dalszej kolejności zajęte mienie np. ruchome zostaje poddane wycenie przez rzeczoznawcę i na podstawie tejże wyceny oszacowywana jest cena wywołania, stanowiąca 3/4 ceny oszacowania w przypadku pierwszej licytacji oraz 1/2 ceny oszacowania podczas drugiej licytacji.

Sprawdź możliwości finansowania używanych maszyn rolniczych!

Oznacza to zatem, że przynajmniej w teorii istnieje szansa na zakup danej ruchomości w cenie sporo niższej, aniżeli cena rynkowa. A jak to wygląda w praktyce? Jakie jest zainteresowanie licytacjami komorniczymi? Czy u komornika można liczyć na okazyjną cenę zakupu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w nagraniu poniżej.

Na sprawę zakupu u komornika można także spojrzeć z punktu widzenia moralności. Czy takie działanie jest etyczne? O tym porozmawiamy z naszym ekspertem już niebawem, dlatego śledźcie nas, aby być na bieżąco. 

A czy Wy braliście kiedyś udział w licytacji komorniczej? Udało Wam się coś kupić? Dajcie znać w komentarzach.