PRZEGLĄD PRASY: Turecki inwestor ma kilkutygodniowe opóźnienie w realizacji zapisów podpisanej we wrześniu umowy. Do tej pory nie wniósł do nowej firmy raportu rzeczowego ani nie opłacił udziałów w spółce - mówi Roma Sarzyńska, rzecznik Bumaru.

Nie wiadomo, dlaczego Uzel do tej pory nie zrealizował tego ważnego zapisu umowy. Zainteresowany nie potwierdza tej informacji.

ciagniki_ursus1.jpg

Autor: Paweł Wodzyński/PWRSA

Opis: Skład ursusowskich ciągników.

Nowa firma Ursus International Tractor (UIT) została utworzona. Odbyło się pierwsze spotkanie udziałowców. Zarząd rozpoczął działania związane z realizacją planów firmy zgodnie z założeniami. Obecnie między partnerami trwają końcowe rozmowy w celu uzgodnienia niektórych zapisów umowy. Kontrakt był negocjowany przez trzy lata, uzgodnienie technicznych szczegółów wymaga jeszcze kilku tygodni - twierdzi Hayati Kósoglu, prezes UIT.

Podkreśla, że firma zgodnie z obietnicami będzie inwestować w rozwój Ursusa.

W tym tygodniu rozpoczynamy produkcję ciągników. Firma jest w pełni gotowa do wprowadzania nowych linii produktowych i w najbliższym czasie przedstawi plany partnerom biznesowym - zapewnia prezes Kósoglu.

Nowa firma, w której turecki inwestor objął 51 proc. udziałów, przyjęła nazwę Ursus International Tractor. Uzel zapowiedział, że w trzy lata zainwestuje w rozwój nowego podmiotu 75 mln zł Turcy mają zapewnić też nowoczesną technologię, która umożliwi m.in. sprostanie wymaganiom w zakresie regulacji unijnych. Do 2009 r. Ursus ma produkować rocznie 6,5-7 tys. maszyn. W ubiegłym roku skierował na rynek około 1500 sztuk

   
Źródło: Puls Biznesu