Na targach Opolagra 2015 można było zapoznać się z pełną ofertą francuskiego producenta - firmy Dangreville. Firma działa we Francji od 1910 r., a w jej ofercie znajdziemy rozrzutniki obornika, przyczepy skorupowe, przyczepy niskopodwoziowe do transportu maszyn oraz przewozu żywego inwentarza.

- W ofercie firmy znajdziemy przyczepy i rozrzutniki na podwoziach 1-, 2- i 3-osiowych o ładowności 10-32 t. Dostępne są maszyny z mechanicznym, pneumatycznym lub hydraulicznym układem amortyzacji – mówi Paweł Masłowski, dyrektor handlowy firmy.

Wyróżnikiem maszyn marki Dangreville jest 5 letnia gwarancja na powłokę lakierniczą.

- Każdy z elementów stalowych przed malowaniem jest śrutowany, a następnie malowany podkładem epoksydowym i lakierem. Podkład ten zapewnia wyjątkową trwałość warstwy antykorozyjnej – dodaje Masłowski.

Standardowym wyposażeniem rozrzutnika jest wał przegubowo teleskopowy, drzwi tylne, resorowany dyszel i adapter. Dodatkowym wyposażeniem maszyn może być układ hydrauliczny napędzany z przekładni głównej, który wykorzystuje się do sterowania przenośnikiem łańcuchowo-listwowym, czy drzwiami tylnymi.

Dla przykładu cena rozrzutnika 1 osiowego z dużymi kołami, o ładowności 14,5 t to 31 tys. euro netto.