Unia Delta K6 to siewnik pneumatyczny z podciśnieniowym systemem wysiewu, przeznaczony do siewu nasion kukurydzy, buraka itp. W zależności od rodzaju wysiewanych nasion w siewniku montowane są tarcze o różnej liczbie i średnicy otworów. Indywidulanie dobierany jest również typ redlicy wysiewającej nasiona (talerzowa lub płozowa).

Siewniki Delta wyposażone są w zintegrowany napęd wszystkich sekcji oparty w głównej mierze na 6-stopniowej przekładni zębatkowej.

- Nowością w siewniku Delta K6 jest przede wszystkim nowa rama składana hydraulicznie do szerokości 3 m - mówi Michał Stachlewski z firmy Unia Group.

Dzięki zastosowaniu takiej ramy możliwe jest przestawianie wzajemnej odległości sekcji w zakresie: 65, 70 lub 75 cm, w zależności od stosowanej technologii siewu (dwie środkowe sekcje przestawiane ręcznie, pozostałe hydrauliczne). Co ciekawe, układ hydraulicznego składania ramy i przestawiania sekcji umieszczono wewnątrz ramy.

Poza tym, modernizacji poddano również znaczniki, które obecnie są chowane „do tyłu" maszyny (mniejsza szerokość i wysokość transportowa).

Unia Delta K wyposażana jest w zbiornik na nawozy ze stali kwasoodpornej oraz układ pneumatycznego wysiewu nawozu do skrajnych redlic.

Cena nowego siewnika Unia Group Delta K6 w podstawowej konfiguracji to 57 tys. zł netto.