Ciągniki 5D Keyline na pierwszy rzut oka przypominają modele z serii 4E, jednak tym co je wyróżnia jest bogatsze wyposażenie standardowe i fabryczna kabina. Modele te od początku były projektowane jako maszyny z kabiną i wg. producenta w porównaniu do serii 4E zapewniać mają dużo wyższy komfort pracy właśnie dzięki temu, że kabina jest montowana już w fabryce i jest specjalnie przystosowana dla ciągników 5D Keyline.

Do napędu posłużyły znane, 3 cylindrowe silniki SDF FARMotion o pojemności 2887 cm3, które wyposażone są we wtrysk Common Rail i turbosprężarkę z chłodnicą powietrza doładowującego. Jednostki te rozwijają w zależności od modelu moc znamionową od 65 do 92 KM i maksymalny moment obrotowy od 292 do 369 Nm w najmocniejszym modelu 5100 D Keyline.

Nowe modele 5D Keyline oferowane są w dwóch wariantach skrzyń biegów: 15x15 Eco i 30x15 Eco, które pozwalają rozpędzić traktory do 40 km/h. W obydwu napęd sterowany jest dźwigniami w trzech zakresach. Traktory są także wyposażone w mechaniczny rewers umieszczony pod kierownicą.  

Jeśli chodzi zaś o hydraulikę to została ona oparta o pompę o wydajności 50 l/min, która może obsługiwać dwie lub trzy pary wyjść hydraulicznych, a niezależnie od wersji każdy model posiada także oddzielną pompę obsługującą wspomaganie układu hydraulicznego. Ponadto wszystkie traktory nowej serii zostały wyposażone w funkcję Dent (stałego wydatku oleju hydraulicznego) uruchamianą poprzez zablokowanie wychylonej dźwigni.

Regulowany mechanicznie tylny podnośnik ma udźwig 2,5 t lub z siłownikami wspomagającymi 3,5 t i opcjonalnie można zamówić również jego wersję ze sterowaniem za pomocą dźwigni umieszczonej na błotniku, co przyda się przy podpinaniu maszyn.

Sama zaś 6-słupkowa kabina została osadzona na silentblokach i stylistycznie nawiązuje do większych modeli ciągników Deutz Fahr takich jak np. modele serii 5 czy 5G. Dzięki dużym, szeroko otwieranym drzwiom zajęcie miejsca w kabinie nie powinno sprawiać problemu, a widoczność jest na wysokim poziomie i pozwala na dobrą obserwację tego co dzieje się wokół ciągnika. Ponadto w kabinie wygospodarowano również miejsce dla pasażera.

Nowe modele ciągników serii 5D Keyline są już dostępne w sprzedaży i można je zamawiać u dealerów a pierwszy oficjalny pokaz tej serii traktorów powinien mieć, wg. przedstawicieli firmy, miejsce na marcowych targach Agrotech w Kielcach. 

Ceny nowych modeli Deutz-Fahr 5D zaczynają się od 111 tys. zł netto.