W zeszłym roku firma Deutz-Fahr sprzedała okrągłą liczbę 1000 ciągników. Wśród nich królował model 6150 Agrotron, którego rejestrowano 86 razy. Jest to jednocześnie najchętniej wybierana maszyna spośród wszystkich ciągników włoskiej grupy SDF.

Deutz-Fahr 6150 Agrotron to przedstawiciel modeli serii 6. Ciągnik jest wyposażony w 6-cylindrowy silnik o mocy maksymalnej 153 KM, spełniający wymogi normy emisji spalin Tier 4i dzięki systemowi SCR. W ciągniku pracuje skrzynia biegów oferująca 40 przełożeń do jazdy do przodu i do tyłu. Układ hydrauliczny ciągnika w standardzie zasila pompa o wydatku 83 l/min (w opcji stosowany jest układ Load-Sensing 120 l/min). Tylny TUZ ciągnika może dźwigać 9240 kg.

- Dzięki bogatej ofercie wersji wyposażenia, każdy z użytkowników może stworzyć ciągnik optymalnie odpowiadający jego potrzebom - mówi Jarosław Figurski z firmy SDF Polska. Specjalista dodaje przy tym, że wśród najczęściej wybieranego wyposażenia opcjonalnego znalazł się hydro-pneumatyczny układ amortyzacji przedniej osi oraz układ amortyzacji kabiny.

- Ważnym aspektem, który za pewne skłonił wielu rolników do wyboru modelu 6150 Agrotron jest ekonomia eksploatacji ciągnika i główna składowa kosztów czyli ilość zużywanego paliwa. Modele serii 6 charakteryzują się niskim zużyciem oleju napędowego, co znalazło potwierdzenie w testach PowerMix prowadzonych przez niezależne podmioty - podsumowuje Figurski.