Deutz-Fahr 6160.4 TTV dysponuje mocą nominalną wartości 154 KM. Oznaczenie TTV mówi o zastosowaniu przekładni bezstopniowej.

Wyniki testów ciągnika Deutz-Fahr 6160.4 TTV przeprowadzone przez organizację DLG wskazują na średnie zużycie paliwa na poziomie 276 g/kWh. Tym sposobem stawiają maszynę z Grupy Same Deutz-Fahr na czele listy ciągników charakteryzujących się najniższym zużyciem paliwa w tym zakresie mocy testowanytch do czerwca 2014 r. Test ciągnika został opublikowany w niemieckim magazynie Profi.

„W teście Powermix, Deutz-Fahr 6160.4 uzyskuje wartości poniżej średniej w kategoriach zużycia paliwa dla prawie wszystkich rodzajów pracy. Ogólna wartość w teście Powermix dla oleju napędnego jest o ponad 6 proc. lepsza niż przeciętna dla wszystkich ciągników poddanych testom do tej pory. Dodatkowe zużycie AdBlue wyniosło przeciętnie 7,2 l na 100 l oleju napędowego" - podaje magazyn Profi.

Przedstawiciele Grupy Same Deutz-Fahr mówią, że świetne wyniki w zużyciu paliwa można przypisać wykorzystaniu technologii Power Efficiency opracowanej przez inżynierów marki Deutz-Fahr. Koncepcja ta koncentruje się na optymalizacji współpracy pomiędzy silnikiem, przekładnią, układem hydraulicznym i elektroniką, dla uzyskania najlepszych osiągów ciągnika, zarówno w zakresie niskiego zużycia paliwa jak i najwyższej wydajności.

Test PowerMix jest metodą pozwalającą na określenie zużycia paliwa w rzeczywistych warunkach eksploatacji. Procedura badawcza symuluje różnego rodzaju prace: prace polowe, prace z WOM, transport i inne.

Ciągnik Deutz-Fahr 6160.4 TTV jest dostępny w polskiej dystrybucji. W podstawowej konfiguracji kosztuje około 340 tys. zł netto.

Zobacz więcej na temat serii 6 Deutz-Fahr