Nowa gama kombajnów Deutz-Fahr C9000 obejmuje 4 modele z silnikami o mocy do 395 KM. Są to jednostki o pojemności 7,8 litra, które do spełnienia norm emisji spalin Tier 4i wykorzystują m.in. układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR).

Kombajny Deutz-Fahr serii C9000 mogą współpracować z hederami o szerokości do 9 m, przy czym każdy z kombajnów może być wyposażony w system AutoControl, który w pełni automatycznie pozycjonuje heder. Dodatkowo w kombajnach montowany jest układ Balance, który pozwala na kompensację poprzecznych oraz wzdłużnych nachyleń stoku (odpowiednio 20 oraz 6%), tak aby układ omłotu pracował z równomiernym rozłożeniem masy.

Do przeniesienia ściętej masy kombajny Deutz-Fahr C9000 wykorzystują zaprojektowany od podstaw przenośnik pochyły. W jego skład wchodzą 3 przenośniki łańcuchowo-listwowe oraz bęben podający z wysuwanymi palcami.

Nowością jest również zastosowanie systemu Maxi Crop, który obejmuje bęben młócący oraz klepisko ze 121° kątem opasania. Istotna jest przy tym możliwość zmiany szczeliny pomiędzy bębnem a klepiskiem niezależnie na wejściu i na wyjściu do klepiska.

Nowe kombajny swoją stylistyką wyznaczają zupełnie nowy trend w dziedzinie kombajnów zbożowych. Nawiązaniem do nowoczesnych ciągników rolniczych Deutz-Fahr jest również komfortowa kabina powstała we współpracy ze studiem Giugiaro Design.