W tym roku w finale międzynarodowego konkursu na Tractor of the Year (TOTY) znalazło się siedem ciągników rolniczych i sześć specjalistycznych. Członkowie jury konkursu wybierając najlepsze maszyny oceniają takie elementy jak: silnik, przeniesienie napędu, hydraulika, wyposażenie w elektronikę, komfort kabiny, innowacyjne rozwiązania techniczne, design, stosunek mocy do ceny maszyny oraz dodatkowe wyposażenie. Jak co roku, maszyny zostały ocenione w trzech kategoriach:

- Tractor of the Year 2013 (ciągnik roku 2013)
- Best of Specialized 2013 (najlepszy specjalistyczny 2013)
- Golden tractor for the design 2013 (złoty ciągnik za design 2013)

Zgłoszony do konkursu Deutz-Fahr serii 7 zwyciężył aż w dwóch kategoriach: Tractor of the Year 2013 i Golden tractor for the design. Ciągnik zaprezentowany we wrześniu bieżącego roku w Berlinie, łączy innowacyjne rozwiązania, takiej jak: całkowicie nowy, wydajniejszy i przyjazny środowisku silnik Deutz 6.1 l Tier 4 z technologią SCR oraz doładowaniem Boost, bezstopniowy układ napędowy TTV umożliwiający jazdę z prędkością maksymalną 60 km/h przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa dzięki układowi hamulcowemu na cztery koła z suchymi tarczami hamulcowymi oraz bogaty pakiet wyposażenia standardowego zapewniający wysoką wydajność i komfort obsługi.

W ciągnikach serii 7 doceniono także ogromną dbałość o stylistykę i funkcjonalność. Design stworzony we współpracy z najbardziej znanym biurem projektowym Giugiaro Design, prezentuje unikalny styl łączący wydajność, moc i komfort. Dużą zasługę ma tutaj kabina MaxiVision, w której sterowniki silnika, układu napędowego, WOM oraz układu hydraulicznego zintegrowano w nowym, ergonomicznym wielofunkcyjnym podłokietniku z joystickiem.

Nagrody w konkursie wręczono w trakcie międzynarodowej wystawy maszyn rolniczych EIMA, która odbyła się w Bolonii w dniach 7-11 listopada 2012 roku. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania tak ważnej i prestiżowej nagrody. Otrzymanie tak cennego wyróżnienia jest wynikiem ciągłych inwestycji Same Deutz-Fahr w nowoczesne technologie oraz badania i rozwój produktu, skoncentrowane na osiąganiu doskonałości w zakresie stylistyki i komfortu - powiedział , Lodovico Bussolati, dyrektor zarządzający koncernu.

Więcej informacji nt ciągników Deutz-Fahr serii 7 można znaleźć tutaj:

Nowy oręż Deutz-Fahra

Serie 6 i 7 Deutz-Fahra

Galeria zdjęć