Wśród nowości Dexwalu można m.in. wymienić m.in. bronę chwastownik, który jak zauważa Monika Słupska z firmy Dexwal, wszedł przebojem na rynek. Co ciekawe, firma oferuje go w ciekawej wersji - np. 4-metrowej składanej do 2,25 m. To zamówienie na włoski rynek, gdzie zmieniają się przepisy dotyczące transportu maszyn.

Zróżnicowana oferta

Jest sporo różnych maszyn dla niewielkich gospodarstw, które często korzystały z oferty w ramach dofinansowania inwestycji z działań dla gospodarstw niskotowarowych. Są więc narzędzia pasujące pod przysłowiową "sześćdziesiątkę".

Ale jest też sprzęt dla gospodarstw o większych obszarach, jak choćby pług dłutowy Raptor, agregat do głębokiej uprawy Dzik, które zostały stworzone z myślą o gospodarstwach stosujących uproszczenia w uprawach. Zaprezentowany na targach agregat Dzik o szerokości 3 m z wałem zębatym i zaganiaczem palcowym został wyceniony na 17500 zł netto.

Ceny sprzętu - od roku nie wzrosły

Zapytaliśmy jak w ostatnich latach zmieniły się ceny produktów oferowanych przez firmę.

Od momentu pojawienia się Covidu, czyli jakieś 2-3 lata temu, ceny w wzrosły o 27 proc. - tak było w naszym cenniku. Obecnie staramy się utrzymać ceny z ubiegłego roku, ustalone 15 marca po wybuchu wojny w Ukrainie, a było to związane z brakiem dostępności do stali, podwyżkami energii itp. Czyli ceny od ubiegłorocznych targów nie zmieniły się - wyjaśnia Monika Słupska.