W zestawieniu Diamenty Forbesa 2012 znalazło się łącznie 2051 firm. Spółka Joskin Polska została zakwalifikowana do kategorii „Firmy od 50 do 250 mln zł”, gdzie zajęła 92 lokatę na liście krajowej oraz 11 miejsce na liście wielkopolskiej. Pozycja jest najwyższa spośród producentów maszyn rolniczych.

– Już drugi rok z rzędu znaleźliśmy się w czołówce rankingu prestiżowego miesięcznika Forbes. Warto zwrócić uwagę na to, że z kolejną edycją Diamentów nasza pozycja jest lepsza niż poprzednio
– nie kryje zadowolenia Justyna Kłos-Łotocka – dyrektor finansowy Joskin Polska. – Tego typu wyróżnienie świadczy o tym, że firma Joskin zmierza we właściwym kierunku, a ostatnie inwestycje okazały się trafione, i co najważniejsze z biznesowego punktu widzenia, opłacalne. W kolejnych latach będziemy chcieli umocnić pozycję przedsiębiorstwa, nie tylko w Polsce, ale i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – podsumowuje.

Lista Diamentów Forbesa jest opracowywana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. Uwzględnia ona zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych firm. Umożliwia także zmierzenie potencjału przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków. Na tej podstawie powstała baza firm, które są rentowne, mają wysoką płynność bieżącą, nie zalegają z płatnościami, a także wykazują się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych w latach 2008–2010.