Kombajn Ideal został parokrotnie wyróżniony w najbardziej znaczących konkursach projektowych jak: Red Dot Design czy A'Design Award, w którym otrzymał platynę – najwyżej plasującą się nagrodę.

Jak mówi producent, nad projektem kombajnu pracował międzynarodowy zespół z całego świata m.in. Stanów Zjednoczonych, Danii i niemieckiej Bawarii, by w efekcie stworzyć maszynę nie tylko przełomową pod względem innowacji, efektywności i automatyzacji, ale również wyglądu.

Przyglądając się dokładniej maszynie, okazuje się, że Ideal wcale nie jest czarny a... grafitowy. Takim kolorem określa go producent i podkreśla, że wybór tego odcienia miał na celu wyróżnić kombajn Fendt wśród maszyn rolniczych.

−  Przyjmuje się, że czarny i bardzo ciemne kolory w maszynach zarezerwowane są jako coś profesjonalnego. Odcień w jakim występuje Ideal jest niespotykany w żadnej innej marce kombajnów. Założenie było takie, aby ten kolor wyróżniał maszynę na polu, tak, by każdy kto zobaczy ją żniwującą - nawet z daleka - wiedział, że to jest właśnie Fendt Ideal –powiedział Marcin Tomaszewski, specjalista produktu z Fendt Polska.

Oprócz ekskluzywnego wyglądu w kombajnie Fendt Ideal zamontowano sporych gabarytów elektrycznie rozkładane schodki oraz wentylowane skórzane fotele. Fot. AdK
Oprócz ekskluzywnego wyglądu w kombajnie Fendt Ideal zamontowano sporych gabarytów elektrycznie rozkładane schodki oraz wentylowane skórzane fotele. Fot. AdK

Mężczyźni – w większości operatorzy kombajnów - są wzrokowcami i z całą pewnością na piękno zwracają uwagę. Jednak, kiedy zapytaliśmy producenta, co szczególnie podoba się użytkownikom tej gustownej maszyny, okazało się, że na pierwszym miejscu, owszem -jest aspekt wizualny - jednak dotyczy on podglądu podzespołów i łatwości skontrolowania chociażby pracy układu napędowego. Na drugim miejscu znalazł się krótki czas dziennej konserwacji maszyny.

Zatem dystyngowany wygląd jak najbardziej, ale tylko w parze z wydajnością i praktycznością.

 

A o nowoczesnych technologiach i ich wykorzystaniu dla podniesienia opłacalności produkcji porozmawiamy w bloku Technika rolnicza podczas konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie