Na placu zastaliśmy Triona 520, najmniejszy kombajn ze zwycięskiej rodziny. Wersja 520 wyposażona jest w silnik Cummins B6.7 o mocy 258 KM. Trion zastąpił w rodzinie Claasa kombajny serii Tucano, ale przedstawiciele firmy twierdzą, że nowy model ma o wiele więcej do pokazania niż poprzednik. To całkowicie nowa konstrukcja, zaprojektowana od podstaw.

Najmniejsza wersja oznaczona numerem 520 posiada bęben młócący o szerokości 1420mm, 5 wytrząsaczy oraz zbiornik ziarna o pojemności 8000 l. Liczby jak liczby, ale w Trionie ważne są inne elementy. Przede wszystkim komfortowa kabina wyposażona w pneumatyczny fotel, klimatyzację z całkowicie nowym prowadzaniem powietrza, sporo dużych schowków, w tym jeden aktywnie chłodzony o pojemności 30 l. Do całości dochodzi jasny wyświetlacz Cebis o wysokiej rozdzielczości.

Szukasz kombajnu? Sprawdź oferty na portalu Giełda Rolna! 

Więcej o kombajnie opowie Wam Mateusz Najdek, przedstawiciel handlowy w firmie Agrimasz, dealera Claasa:

Triony będą pracować w tym sezonie na polskich polach

Pierwsze Triony będą pracować na polskich polach już w tym roku. Transakcje przeprowadzone w zeszłym roku zostały sfinalizowane, inne dochodzą właśnie do realizacji.

Kupuj nowe maszyny na preferencyjnych warunkach

Jeśli ktoś chciałby zakupić sprzęt, by w tym roku wyjechać na żniwa to niestety będzie to niemożliwe. Ale jest inna godna uwagi opcja w firmie Claas - zakupione dziś maszyny nie zmienią już ceny.

Triony będą pracować na polskich polach już w tym sezonie, fot. K.Pawłowski
Triony będą pracować na polskich polach już w tym sezonie, fot. K.Pawłowski