Dominator jest przeznaczony do intensywnej uprawy gleby przede wszystkim po zbiorze wysokoplonującej kukurydzy, z dużą ilością resztek pożniwnych.

Konstrukcja zapewnia podcięcie ścierniska, przykrycie resztek pożniwnych, rozluźnienie gleby oraz przygotowanie do siewu. W wyniku pracy maszyny uzyskuje się zdecydowanie wyższą wydajność pracy, niż w przypadku rozwiązań, które wymagają zastosowania dodatkowych przejazdów maszynami uprawowymi.

W Dominatorze zastosowano duże talerze uprawowe o średnicy 63,5 cm rozmieszczone co 23 cm na ramie z hydrauliczną regulacją docisku i regulacją ustawienia względem zębów. Opcjonalny system wspomagający rozdrabnianie resztek pożniwnych ustawia łodygi w pozycji poprzecznej względem talerzy, umożliwiając większą wydajność ich rozdrabniania.

Do dokładnej uprawy przyczyniają się również dwa rzędy zębów rozstawione co 45,7 cm, które mogą pracować na głębokości do 40 cm. Taki rozstaw zębów pozwala na uzyskanie bardziej jednolitej struktury gleby niż w przypadku konkurencyjnych modeli z rozstawem 61 cm i 76 cm.

Specyficznym rozwiązaniem jest również zespół talerzy doprawiających złożony z jednego rzędu 24-calowych gładkich i jednego rzędu falowanych talerzy rozdrabniających grudy ziemi i wyrównujących powierzchnię. Na końcu maszyny znajduje się wał „24/7” zapewniający dodatkowe kruszenie bruzd i optymalne zagęszczenie gleby.

Agregat ścierniskowy DOMINATOR dostępny jest w czterech szerokościach roboczych: od 3,2 do 5,9 m i jest przystosowanych do ciągników o mocy od 250 do 550 KM.

Produkcja kultywatorów odbywa się w zakładach Kuhn Krause z siedzibą w Hutchinson w stanie Kansas (Stany Zjednoczone).