Najbliższą okazją do zapoznania się z nowinkami technicznymi Horscha będzie marcowy Agrotech. W targowej ofercie producenta nie będzie nowych maszyn, ale firma zaprezentuje kilka istotnych zmian konstrukcyjnych w produkowanym już sprzęcie.

Jednym z ważniejszych rozwiązań jest m.in. wprowadzenie hydraulicznej regulacji nacisku na redlicę siewną (opcja) w siewnikach Express 3 TD. Zmiana powstała z myślą o pracy na polu o zmiennej strukturze gleby. Ponadto opcjonalny napęd dmuchawy przez pompę zasilaną z WOM ciągnika pozwala na agregatowanie maszyny z ciągnikami, które nie mają pompy hydraulicznej o dostatecznie wysokiej wydajności oraz nie posiadają w hydraulice zewnętrznej priorytetu.

Ulepszenia w kultywatorze Terrano 5 FM dotyczą m.in. możliwości zastosowania podwójnego wału RollPack dla ciężkich i zwięzłych gleb. Dla polepszenia jakości wyrównania gleby całkowicie zmodyfikowano talerze wyrównujące. Ponadto konstrukcja przejęła koncepcję brony chwastownika z kultywatora Terrano FX.

Producent wprowadził też kilka zmian w układzie jezdnym. Zmieniona została oś jezdna tak że że cylindry hamulców są lepiej chronione. W ofercie pojawiło się również dociążenie dyszla - dla zaczepu dolnego jest to wyposażenie seryjne, dla zaczepu kulowego i wahadłowego - wyposażenie opcjonalne.